Presidenti Bajram Begaj zgjedh skuadrën e tij. Zbardhen emrat e parë, nga ish-kryetari i KQZ-së tek 2 gazetaret e njohura

7 Gusht 2022 Ish-kryetari i KQZ-së, Klement Zguri do të jetë këshilltari ligjor i Presidentit të Republikës, Bajram Begaj. Ky ka qenë një nga emërimet e para që ka bërë kreu i shtetit, i cili po formon skuadrën e tij këshilluese për mandatin e tij 5-vjeçar. Presidenca ende nuk i ka publikuar përzgjedhjet e Begajt, […]

Kurt Farka on August 7, 2022

Thesari i paçmuar i Irlandës i fshehur nga murgjit

Gusht 2022 Një nga gjetjet më emocionuese arkeologjike në historinë e artit irlandez u zbulua në ishullin Derrynaflan të Tipperary nga një burrë dhe djali i tij duke përdorur detektorë metali. “Shkoni atje lart dhe zhytni gishtin në ujin e shenjtë – ai është gjithmonë plot,” këmbënguli fermeri në rrugën për në ishullin Derrynaflan. Unë pata […]

Kurt Farka on August 5, 2022

Hapet ‘Sunny Hill Festival’ në Prishtinë. Dua Lipa pritet të performojë: – Jam në shtëpinë time

4 Gusht 2022 Sot mbahet në Prishtinë koncerti i shumëpritur ‘Sunny Hill Festival’. Ylli botëror i muzikës, Dula Lipa prej ditës së djeshme ndodhet në Prishtinë, ndërsa performoi në natën hapëse të festivalit Sot ajo mbajti një konferencë për mediat, e shoqëruar nga babai i saj Dukagjin Lipa, si edhe nga kryetari i Bashkisë Prishtinë, […]

Kurt Farka on August 5, 2022
Featured Presidenti Bajram Begaj zgjedh skuadrën e tij. Zbardhen emrat e parë, nga ish-kryetari i KQZ-së tek 2 gazetaret e njohura