Rhea Bullo fitoi tre medalje ari ne gara vrapimi ne Filipine, por ajo nuk ka kepucet e duhura per vrapim.

Një përdorues në Facebook i quajtur Predirick B. Valenzuela ka ndarë fotot e një atlete të re të quajtur Rhea Bullos e cila fitoi tre medalje ari ne gara vrapi ne Filipine. E vecante eshte qe vajza fitoi megjithëse nuk ka këpucë të duhura për vrapim.

Në foto, shihet se Bullos ka veshur këpucë të ‘reklamuara’ si ‘NIKE’ për një gare vrapimi. Atletja fitoi tre medalje ari në 400m ELE Girls, 800 metra vrapime Elem Girls dhe 1500m Elem Girls.