Rënie temperaturash e reshje shiu, ja si do të jetë moti në fillimin e javës që vjen

20 SHTATOR 2020

Vjeshta duket se ka ardhur zyrtarisht tashmë, ku temperaturat e larta e dielli i nxehtë, ja kanë lënë vendin vranësirave e reshjeve të shiut.

Sipas Institutit të Gjeoshkencës, dita e nesërme parashikohet të karakterizohet nga mot të vranët, ku priten reshje shiu në shumicën e qarqeve.

Temperaturat prite të jenë, në bregdet 19 / 27°C, në vendet e ulëta 17 / 29°C dhe në vendet malore 11 / 24°C.