Mblodhi ekspertët e Reformës Zgjedhore, Basha komunikon vendimin e rëndësishëm: Ne vendosëm që t’ia mohojmë Ramës këtë plan dinak!

22 MAJ 2020

Kreu i PD , Lulszim Basha pas mbledhje s me ekspertët e PD për reformën Zgjedhore ka dalë në një prononcim për mediat.

Basha bëri të ditur se PD nuk do ta braktis Reformën Zgjedhore, duke lënë të nënkuptohet se do t’i kthehet tryezës së përbashkët politike.

“Ne vendosëm që t’ia mohojmë Ramës këtë plan dinak dhe t’iu ofrojmë shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ne nuk do ta bllokojmë reformën zgjedhore”, u shpren Basha.

Gazeta Sot.