I deleguari i posaçëm i presidentit Trump zbarkon nesër në Prishtinë i shoqëruar nga 13 zyrtarë tjerë, ja arsyeja pse

20 SHTATOR 2020

I deleguari i posaçëm i Presidentit Amerikan Donald Trump, Richard Grenell pritet që nesër të vizitojë Prishtinën.

Grenell do të jetë i shoqëruar edhe nga 13 zyrtarë tjerë amerikanë, të cilët do të prezantojnë projektet për Kosovën dhe rajonin në kuadër të marrëveshjes së arritur me Serbinë me 4 Shtator në Shtëpinë e Bardhë, shkruajnë mediat në Kosovë.

Marrëveshja për normalizimin ekonomik, është konsideruar historike nga të gjitha palët.

Gazeta Sot.