Flet ambasadori italian: – Mazhoranca të bëjë një hap pas, kriza politike mund të ndikojë në…

 9 prill 2019

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cuttillo ka folur për situatën politike në vend ndërsa tha se djegia e mandateve nga ana e opozitës i ka surprizuar.

Cutillo gjatë fjalës së tij shtoi semaxhoranca duhet të bëjë një hap pas dhe se kriza politike mund të ndikojë në vendimin e Brukselit.

 “Djegia e mandateve na ka surprizuar. Mazhoranca duhet të bëjë një hap pas. Kriza politike mund të ndikojë në vendimin e Brukselit për hapjen e negociatave”, tha ai.

Gazeta Panorama