Neritan Ceka për Ramën: -I ngjan skulpturës prej druri të Kristaq Ramës për Haxhi Qamilin. –

Neritan Ceka për Ramën: -I ngjan skulpturës prej druri të Kristaq Ramës për Haxhi Qamilin 18 Nentor, 2019 Politikani Neritan Ceka, i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi Qamilin dhe skulpturën e tij, të realizuar nga i ati i tij, Kristaq Rama. Neritan Ceka: Më ka […]

Kurt Farka on November 19, 2019

Katica politike me shoke e cuan kushtetuten ne ate derexhe qe kandidatja e vetshpallur te betohej te Bregu i Lanes. –

Katica politike me shoke e cuan kushtetuten ne ate derexhe qe kandidatja e vetshpallur te betohej te Bregu i Lanes 17 nentor 2019 Kushtetuesja/ Vasili i përgjigjet Xhafajt: Katica politike, që mbron Katicën e KED dhe betimin te Bregu i Lanës Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklarataës të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, […]

Kurt Farka on November 17, 2019

Lec Shkreli, piktori i dy epokave, veprat e humbura. Takimi me Hoxhën, çfarë i tha për heronjtë. _

Lec Shkreli, piktori i dy epokave, veprat e humbura. Takimi me Hoxhën, çfarë i tha për heronjtë. _ Nga: Dhurata Hamzai  -Lec Shkreli, piktori i heronjve dhe i botës delikate femërore rrëfen sesi pikturat e tij humbën në institucionet e shtetit. Si ia censuruan pikturën e Manush Alimanit, shok i Ramiz Alisë. Si humbi piktura […]

Kurt Farka on November 17, 2019
Featured Neritan Ceka për Ramën: -I ngjan skulpturës prej druri të Kristaq Ramës për Haxhi Qamilin. –