Edi Rama

1 Nentor 2022

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kreu i sindikatës së Pedagogëve, Sandër kovaçi, i cili ka paralajmëruar grevë urie në rast të mos realizimit të kërkesave.

Sipas Ramës kjo deklaratë vjen nga SHIK-si i non-gratës. Sipas tij të kërcënosh me grevë urie për rritje rrogash këtë e bëjnë vetëm njerëzit pa fe dhe pa atdhe.