Dafina Krasniqi. Mjeke

Miresi e pazakontë/ Doktoresha shqiptare Dafina Krasniqi  feston ditëlindjen me pacientët e infektuar: – Ndoqa rrugën e xhaxhait, tash e tutje…

18 MARS 2020

Edhe Kosova ashtu si në Shqipëri, janë marra masa të forta për izolimin në shtëpi sa më shumë të jetë e mundur. Por stafit mjeksorë i duhet të jenë në vij1%n e parë të luftës me armikun e padukshëm në mbështetje të pacientëve.

Doktoresha Dafina Krasniqi e ka festuar ditëlindjen e saj me pacientët e shtruar në spital me Covid-19 . Në një status në rrjetet sociale, mjekja nga Kosova shkruan se këto ditë është në shërbim të popullit dhe se nuk ka festë më të bukur se ta bësh ditëlindjen në krye të detyrës. Dafina, shkruan ndër të tjera se ka ndjekur rrugën e xhaxhait të saj, Fatmir Krasniqi.

“Ditelindja eshte dite e feste shume e vecante, ne kujtesen e secilit pprej nesh,cdo vit festime ndrysh nga viti i kaluar. Për qudi marsi i 2004 me trazira truri im i mbane mend ma shume momentet e veshtira… dhe po ate ditelindje me 17 mars 2004 interesante Sot feste e mbyllur ne sherbim te popullit ne keto dite te veshtira per vendin se bashku me gjithe mantilbardhet tjerë..kohe qe ta kujton vitin 1999 kur edhe axhi im i ndjerë dr.Fatmir Krasniqi ishte ne sherbim te secilit qytetar qe kishte nevoj per të,E un sot ndjeki hapat e tij Gjate asaj periudhe na paten shoqeru shume lajmet, njejte si keto dite pandemie… Por sot jam me fat dhe shume krenare qe jam ne sherbim te popullit,urimi jem ma i mire eshte keto dite qe gjithe kolegt e mi te jenë shendoshe e mire. Vetem kur na mungon shendeti ia kuptojme rendesine e t’qenit t’shendetshem, prandaj tash e tutje kur e uroni dike uroni te kete shendet se nuk vlenë asgje tjeter me shume? Faleminderit te gjithve per kujdesin e urimet e respektin. Ju paqa gjithmone. Sinqerisht dr.Dafina,”– shkruan ajo ndër të tjera.

Gazeta Sot