Filmi: Nj udhtim i vshtir

Viti 1977, English: A difficult trip Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: P. Llanaj Bashkim Hoxha 

Regjia: Petrit Llanaj Xhezair Dafa 

Aktore: Demir Hyskja Pandi Siku Sotiraq ili etj 

Miti nj puntor i vjetr dhe Sokoli nj shofer i ri bjn gjith prpjeket pr t transportuar n rrug t vshtira q nga porti i Durrsit deri n nj uzin t rndsishme nj kull t lart metalike q nuk e merr dot asnj tjetr prsipr.

English Synopsis: Miti a senior worker and Sokol a young driver try their best to transport a high metallic tower from the Durrs Seaport to an important plant. It was a demanding task and no one was willing to take it over.

Producent: Shqipria e re 

Muzika: Shaqir Kodra 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi