Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Kriza e futbollit italian, 3 miliarde euro borxhe

  Kriza qe ka mberthyer futbollin italian nuk ka nevoje per shume komente. Gjithcka eshte shume e dukshme per te gjithe, me skuadrat qe alojne kur behet fjale per futbollin europian e me stadiumet ne shume raste qe ndjejne mungese te madhe te tifozerise per te ndezur atmosferen qe ka karakterizuar gjithmone futbollin ne Itali.

 • Schumacher po zgjohet

  21 orë më parë
  Schumacher po zgjohet

  7 here kampioni i F1 Michael Schumacher ka treguar shenja te vogla permiresimi. Zedhenesja e tij Sabine Kehm konfirmoi raportin se Schumacher eshte duke treguar shenja te vetedijes dhe shpresat per nje sherim te shpejte jane te medha.

 • Juve fiton ne Udine, titulli me afer

  Juventusi ka arritur te marre nje fitore me mjaft vlera ne Udine me rezultatin 0-2, duke hedhur nje hap te sigurt drejt titullit kampion. Te besuarit e Conte-s e kane vendosur ndeshjen qe ne pjesen e pare, duke shenuar me Giovinco dhe me Llorente-n, perkatesisht ne minuten e 16-te dhe 26-te.

 • Serisht dhune ne stadiumet shqiptare

  Eshte rikthyer dhuna ne stadiumet shqiptare, gjate ndeshjes te luajtur te shtunen ne mesdite midis Beses dhe Lacit. Skuadra e Kavajes nuk arritur te siguroje me shume se nje barazim pa gola ne shtepine e saj duke e perfshire ate ne luften per mbijetes.

 • Mundje, Kosova fiton 6 medalje ne Greqi

  Perfaqesuesja e Kosoves ne mundje ka shkelqyer ne nje turne te madh, i mbajtur ne Selanik te Greqise. Mundesit kosovare kane fituar gjashte medalje ne kete gare, dy prej tyre te arta, tre te argjendta dhe nje te bronzte, raporton Zeri.

 • Publikohet projekti per stadiumin e ri te Flamurtarit

  Eshte prezantuar projekti per stadiumin e ri te Flamurtarit. Stadiumi i ri i qytetit bregdetar do te kapi shifren 26.4 mln Euro dhe planifikohet qe te ndertohet ne zonen e Pyllit te Sodes. Stadiumi i ri do te kete nje kapacitet maksimal prej 20 mije vendesh.

  1397485850-stadiumi.jpg 1397485850-stadiumi_1.jpg 1397485850-stadiumi_12.jpg
 • Tifozet e Barces ofendojne lojtaret e tyre

  Lojtaret e Barcelones i priti nje ambient i tensionuar gjate kthimit ne Katalunje pas humbjes se papritur ne Granada. Kur autobusi kaloi prane stadiumit Camp Nou...

 • BVB nxjerr gjithe mllefin

  4 ditë më parë
  BVB nxjerr gjithe mllefin

  Borussia Dortmundi ka nxjerre gjithe frustrimin e ketij sezoni ne derbin kunder kampionit Bayern Munich duke e mposhtur ne Allianz Arena me rezultat 3-0.

 • Erkandi dhe Danieli, shqiptaret qe triumfuan ne kampionatin europian

  Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli u rikthyen ne atdhe si kampion dhe nenkampion te Europes ne peshengritje. Dy sportistet shqiptare dolen triufmues ne kampionatin europian te zhvilluar ne Izrael duke marre frutet e stervitjes se ashper, edhe pse ne kushte jo te barabarta me shume prej konkurenteve nga vendet e tjera.

Lojerat Olimpike Londer 2012

Korea Veriut sulmon 'funderrinat e jugut'

Korea Veriut sulmon funderrinat e jugut

Për një moment, shpirti i bashkëpunimit dhe solidaritetit i krijuar gjatë Lojrave Olimpike përfshiu edhe Korenë e Veriut, vendin më të izoluar të planetit, që nëpërmjet një komunikate p

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2012

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

Kur Mario Balotelli shënoi golin e dytë të Italisë në gjysmëfinalen e Europianit përballë Gjermanisë, zhgënjimi i një kombi të tërë u ilustrua i gjithi tek portreti i një tifo

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Transfertat

Kasano-Pacini, shkembimi gati te behet realitet

Kasano-Pacini shkembimi gati te behet realitet

Adriano Galiani dhe Masimo Morati kanë filluar zyrtarisht bisedimet për të bërë realitet shkëmbimin mes Xhampaolo Pacinit dhe Antonio Kasano. Shkëmbimi në fjalë ka edhe miratimin e trajnerëve të

2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Siti, oferte 'pa dashje' per Mesin

  Siti oferte pa dashje per Mesin

  Mançester Siti ka bërë gabimisht një ofertë prej 30 milion paund për Lionel Mesin. Oferta në fjalë ka ndodhur pas një keqkuptimi në komunikim mes zyrtarëve të klubit, kur sheiku Mansur e b

  2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • 'Shopping' ne Serine A

  Shopping ne Serine A

  Blerja e yjeve të serisë A, nuk është destinuar të mbyllet për Paris Sen Zhermenin në fundin e merkatos së kësaj vere. Pasi rrëmbeu përkundër skepticizmit, emra të tillë si Tiago S

  2 vite më parë | Lexo më shumë »

Legjenda te Futbollit boteror

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Ëndërronte, vogëlushi Michel. Si të gjithë që kanë moshën për të ëndërruar. Shpikte ndeshje futbolli të pambarimta në oborrin përpara barit të gjyshit, atje në Jouef

2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Jeta e Pele-s, nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Jeta e Pele-s nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Heronjtë ecin vetëm, bëhen mite kur prekin jetët dhe zemrat e secilit nga ne. Për sportdashësit, Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pelé, është hero. Niveli i lartë i performancës në

  2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Maradona dhe 'La Mano de Dios'

  Maradona dhe La Mano de Dios

  Ky mund te jete goli me i diskutueshem ne historine e Kupes se Botes. Eshte goli i shenuar nga Maradona ne cerek finalen mes Argjentines dhe Anglise ne 1986. Nje ndeshje qe Argjenitna e fitoi 2-1, ku te dy golat u shenuan nga Maradona. Te gjithe tash

  4 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2008

Reyes de Europa

Reyes de Europa

20 minuta per ti marr masat Gjermanis, 20 minuta per ti dhene shresa 25.000 tifozve Gjerman neper tribuna. 20 minuta per te bere pishman tifozat Italian dhe te Rusis, kaq i jane dashur Spanjes per te marr ne dore ndeshjen dhe per mos ta leshuar me. G

6 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Gjermani-Spanj, skemat e finales

  Gjermani-Spanje skemat e finales

  Nëse Spanja do të arrijë të mundë Gjermaninë sot, ai do t‘i bashkohet Hoze Vilalongës si i vetmi trajner që ka arritur t‘i japë këtij kombi trofeun e një turneu madhor. Vilalonga e ar

  6 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Mishel Platin: Krenar pr Evropianin

  Mishel Platin Krenar per Evropianin

  FUTBOLLI i VËRTETË "Më ka entuziazmuar atmosfera shumë e bukur edhe në fushë, vlerat teknike të skuadrave, - nënvizon presidenti i UEFA-s në konferencën për shtyp, të dhënë

  6 vite më parë | Lexo më shumë »

Afrika Jugut 2010

Webb: Finalja? Dy oret me te veshtira te karrieres

Webb Finalja Dy oret me te veshtira te karrieres

Howard Webb e ka cilesuar finalen e madhe te Johanesburgut si nje “ferr pa fund” per te si arbiter.Ish polici britanik qe u caktua per te marre mbi supe pergjegjesine e nates finale, shprehet se ato ishin dy oret me te veshtiura te karrie

4 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Spanja, Puyol largohet si kampion bote

  Spanja Puyol largohet si kampion bote

  Carles Puyol kishte vendosur te largohej perfundimisht nga kombetarja pas boterorit dhe keshtu ka bere.  Mbrojtesi i kombetares iberike ka zhveshur perfundimisht fanelen e kombetares pasi arriti ne majen e botes vetem pak dite me pare. Numri 5 i

  4 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Gjithçka qe do te mbetet ne memorie nga nje muaj i pasur me emocione: nga Mandela te topi, per te vazhduar me golat fantazme dhe fantazmat e golit. Prozhektoret e Afrikes se Jugut u fiken, por Nelson Mandela mbetet fituesi i vetem i Boterorit

  4 vite më parë | Lexo më shumë »

Beijing 2008

Shuhet flaka n Pekin

Shuhet flaka ne Pekin

Ose të paktën, kjo është ajo që shpreson vendi më i populluar në botë, fuqi e re emergjente në skenën botërore. “Gjiganti i fjetur” i Azisë është zgjuar duke pretenduar

6 vite më parë | Lexo më shumë »

Sporte Ekstreme

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Felix Baumgartner është bërë njeriu i parë që arrin të thyejë barrierën e shpejtësisë së zërit. Ditën e dielë arriti shpejtësinë 1342 km/h pasi u hodh nga një l

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi