Shqiperia.Com Portali me i madh Shqiptar
Email Falas @shqiperia.com
Miqte, krijoni komunitetin e miqve tuaj
Chat #shqiperia, vajza djem shqipetare
Dyqani Virtual Shqiptar
Lojra ne Internet
Albania
Hapesira
Artikull Lajm
 

  Trashëgimia Kulturore
  Arkeologjia
  Besimet Fetare
  Gjuha Shqipe
  Artet e Bukura
  Fotografia Shqiptare
  Kodikėt e Shqipėrisė
  Eposi Shqiptarėve
  Kultura Tradicionale
  Kanun e Kuvend
  Letėrsia Shqiptare
  Solidariteti
  Arkitektura
  Teatri
  Kinemaja
  Muzika

  Historia e Shqipërisë
  Ilirët
  Mesjeta shqiptare
  Sundimi Osman
  Rilindja
  Artikujt mbi Historinë

  Shqipëria
  Letersi Shqipe
  Arkeologji
  Pamje nga Shqipėria
  Figura tė Ndritura
  Sporti Shqiptar
  Humor
  Transmetime
  Kuzhina Shqiptare

  Qytete Shqiptare
  Korca
  Shkodra
  Mirdita
  Tepelena
  Tetova

 

Ne kete seksion mund te lexoni disa poezi nga me te njohurat e Letersise Shqipe

Naim Frasheri
Fjalët e qiririt
Dëshira

Mejtimi
Në dashtë Zoti

Andon Z. Cajupi
Mëmëdheu
Vaje
Dashuria

Milosh Gjergj Nikolla (Migjeni)
Poema e Mjerimit
Nën flamujt e melankolisë
Dy buzë...
Baladë Qytetse
Melodi e këputur

Fan S. Noli
Anës lumenjve
Mouisiu ne Mal

Ismail Kadare
Kristal
Dimri
Laokoonti
Në parkun që mbuluan fletët

Malli i Shqiperise
Edhe kur kujtesa
Koha e pamjaftueshme
Ti qave
Monologu i te vetmuarit
Kercenimi
Llora
Pa ty

Dritëro Agolli
Ketu s'do jem
Do te me Kujtosh
Pelegrini
Malli per Heronjte
Nje shkrepese
Berberi
Nje mendim vetetimthi
Mos ma kujto
Vdekja e Nenes
Kur një mëngjes
Pulebardha
I Perndjekuri i Dashurise
Kesaj nate me hene te vjeshtes
Enderr e prere

Fatos Arapi
Atdheu
Deti

Zhuliana Jorganxhi
Xhevahir i Fjalës
Etërit

 

Leom
Nuk e kam nje fole
Kam menduar

Lasgush Poradeci
Dimër
Kush ta fali bukurine

Mimoza Ahmeti
Armiku im
Eshte cudi kur je femer
Vdekja
Qe ti je gomar kjo eshte dicka qe duket
Gjithçkaja ime
Ti do të heshtësh

Xhevahir Spahiu
Vjedhesit e bukurise antibiblike
Rekuiem per oren 6...
Shembja e nje nate dashurie
Nata e Vitit të Ri

Bardhyl London
Veten e Vrasim Përditë
Bardhyl London - Tetor tiranas

Ervin Hatibi
Netë Shkurti
Atdheu Turist
Afrohu

Merzia
Deshire dhe Heshtje
Auto
Poezia e Humbjes

 

Bilal Xhaferri
Balade Çame
Eja trishtim

Ali Podrimja
Parisi, Vendlindja
Dashuria

Jorgo Bllaci
Dëshirë
Dy hapa larg

Arshi Pipa
Lamtumirë

Esat Mekuli
Popullit Tim
Andra e Vajzes

Gjykimi
Mbramja

Petro Marko
Apologjia Ime

Abdullah Konushevci
Skicë për një elegji
Si e krijoi Zojsi Dardaninë
Dhe ikim ikim ikim
Duke pritur Gjergjin e Ri
Vdekja e dytë e Gjergjit
Ëndrra... pastaj Vlora
Jeta në Mozomazi
Kthimi i dritësorëve
Vjershë ekspresioniste
Mungesa e lirisë
Zonja Mëmë
Shaban Shala
Kur vritet biri i madh
Pikat AD
Përpjekje për t’i zënë konturet e mbinjeriut

 

Nëse ka një poezi që dëshironi të shtoni këtu, ju lutem niseni me email tek shqiperia@shqiperia.com

 


ShqiperiaCom Toolbar Install

  Faqe në rrjetin tonë: Krijo miqesi, vajza dhe djem shqiptare Lajme, Shtypi i Dites, Gazeta Komuniteti me i lire shqiptar ne internet Sporti Shqiptar, Kategoria Superiore dhe Kategoria e Pare Chat Shqiptar
ShqiperiaCom Sh.p.k
Copyright © 2008 ShqiperiaCom. Të gjitha te drejtat e rezervuara.
Kompania | Konfidenca | Vende Pune | Reklamo tek ne | Adresa