Shqiperia.Com Portali me i madh Shqiptar
Email Falas @shqiperia.com
Miqte, krijoni komunitetin e miqve tuaj
Chat #shqiperia, vajza djem shqipetare
Dyqani Virtual Shqiptar
Lojra ne Internet
Albania
Hapesira
Artikull Lajm
 

Naim Frasheri
Fjalët e qiririt
Dëshira

Andon Z. Cajupi
Mëmëdheu
Vaje

Milosh Gjergj Nikolla (Migjeni)
Poema e Mjerimit

Fan S. Noli
Anës lumenjve
Mouisiu ne Mal

Ismail Kadare
Kristal
Dimri
Laokoonti
Në parkun që mbuluan fletët

Dritëro Agolli
Ketu s'do jem
Do te me Kujtosh
Pelegrini
Malli per Heronjte
Nje shkrepese
Berberi
Nje mendim vetetimthi
Mos ma kujto
Vdekja e Nenes

 

 

 

 

 

 

Nje shkrepese


Ndizme, vella nje shkrepese
nen qiellin e zi,
Nje shkrepese te brishte shprese
ne erresiren me shi.

Ne erresiren e dhjamur si pelte,
Kur ndihet te zbrese acar.
E dini c'do te thote nje shkrepese,
Nje fije e holle si bar?

 


ShqiperiaCom Toolbar Install

  Faqe në rrjetin tonë: Krijo miqesi, vajza dhe djem shqiptare Lajme, Shtypi i Dites, Gazeta Komuniteti me i lire shqiptar ne internet Sporti Shqiptar, Kategoria Superiore dhe Kategoria e Pare Chat Shqiptar
ShqiperiaCom Sh.p.k
Copyright © 2008 ShqiperiaCom. Të gjitha te drejtat e rezervuara.
Kompania | Konfidenca | Vende Pune | Reklamo tek ne | Adresa