Pas Krastës dhe Rakipit, Rama zëvendëson Bashkim Hoxhen – : “ Alo Edi … “

29/08/2019

Mbyllja e dy emisioneve në News 24, “A-Show” dhe “Të paekspozuarit”, pas ndërhyrjeve dhe kërcënimeve të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, kanë sjellë shumë reagime mes gazetarëve dhe opinionit publik.

Ata e shohin këtë akt si një sulm ndaj fjalës së lirë, duke patur parasysh që dy moderatorët e tyre, Adi Krasta dhe Ylli Rakipi kanë qenë kritik ndaj qeverises Rama.

Por ka mes tyre që protestojnë edhe përmes sarakzmës.

Një prej tyre është Genc Sejko, i cili “parashikon” edhe mbylljen e emisonit të mëngjesit “Koha për tu zgjuar”, e drejtuar nga Bashkim Hoxha.

“E hëngri edhe Bashkimi”, shkruan Sejko mbi memen e rradhës. /Syri.net

© SYRI.net