“Re të tjera të zeza po mblidhen”, analiza e CNN për takimin e G7: “Ukraina është vetëm një prej tyre”

25 Qershor 2022 Zyrtarë të Rusisë po lënë të kuptohet se do përdorin armët bërthamore, Kina është bërë gjithnjë e më e prerë, një krizë globale ushqimore është në zhvillim, çmimet e naftës po rriten dhe ka një ngadalësim ekonomik global. Një krizë e kostos së jetesës po afrohet. Çfarë ndryshimi një vit! Sfida të […]

Kurt Farka on June 25, 2022

Greqi, qielli pushtohet nga tymi i zi

25 Qershor 2022 Një zjarr i madh ka shpërthyer mesditën e sotme në një fabrikë bojërash në Menidhi të Greqisë. Në vendngjarje shkuan 25 zjarrfikës me 11 automjete për të vënë nën kontroll zjarrin e madh. Sipas një informacioni zyrtar nga Policia Rrugore, për shkak të zjarrit është ndërprerë qarkullimi në rrugën Schinon, pasi në […]

Kurt Farka on June 25, 2022

Zemërimi i Ramës: – Populli i Ballkanit është “i çmendur”, më mirë ta mbash afër sesa larg

25 Qershor 2022, Nga Fjorela Beleshi Kryeministri shqiptar i ka treguar kancelarit austriak zhgënjimin e tij ndaj BE, duke pretenduar që vetoja bullgare nuk është problemi kryesor, por sipas tij unioni është i pafuqishëm për të çuar përpara zgjerimin. Gjithashtu ai në Austri i tregoi Europës që populli i Ballkanit është “i çmendur”, më mirë […]

Kurt Farka on June 25, 2022
Featured “Re të tjera të zeza po mblidhen”, analiza e CNN për takimin e G7: “Ukraina është vetëm një prej tyre”

Sërish mbi Charlie Hebdo

“Charlie Hebdo tallet me Aylan” ishte pjese e titullit “bombastik” te gazetes Shqiptarja.com sot. Te gjithe e njohim Hebdo! Disa prej nesh bile dhe jane personifikuar me kete gazete ne...

/ September 14, 2015

Pika G e Merkelit

Nga Rezart Cenaj Sado paradoksale që mund t’iu duket, Angela Merkel është femër, që do të thotë se ajo ka vulvë, klitoris dhe të gjitha pjesët e tjera të anatomisë...

/ July 9, 2015