LAJMI I FUNDIT/ Lëkundet Shqipëria, tërmet i fuqishëm në Fushë-Arrëz. Nuk dihet e sakte Epiqendra.

12 Gusht, 2019

Sipas Dosja.Al

PUKË- Lëkundet toka në Fushë-Arrëz. Tërmet me magnitudë 4.2 ballë ka rënë në një thellësi prej 2 kilometrash.

Lëkundet Shqipëria, tërmet i fuqishëm në Fushë-Arrëz

Nga: Dosja.Al

Nje Informcion tjeter i momentit njofton se Termeti ka nje epiqender Tjeter:

Dridhet toka/ Ja ku ishte epiqendra e tërmetit të fuqishëm

18:00, 12/08/2019

Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37, me thellësi 2 km.

Epiqendra ka qenë pak kilometra nga Kurbneshi, dhe 38 km në jug-perëndim të Kukësit.

Lëkundjet kanë qenë të forta duke shkatuar panik edhe te qytetarët.