Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Aktivitetet kulturore ne Tirane per periudhen 14 deri me 21 Nentor 2010

 • Kinema “Millenium”

  4 vite mƫ parƫ
  Kinema “Millenium”

  Kėtė javė nė kėtė kinema do tė shfaqet filmi “Red” me aktoren Bruce Willis, John Malkovich dhe Morgan Freeman.

 • Kinema “Imperial”

  4 vite mƫ parƫ
  Kinema “Imperial”

  Nė kėtė kinema do tė shfaqen filmat “Shqiptari” dhe “Get Him to the Greek”. Ky film tregon historinė e njė shqiptari emigrant nė Gjermani dhe jetėn prej tė huaji me kokėn pas nė vendlindje

 • “Ishulli pa emėr” Fantazi nė Metropol

  Teatri i Metropolit shfaq ēdo tė diel, ora 10:30, nė sallėn “Ēehov” pjesėn teatrale pėr fėmijė “Ishulli pa emėr” tė autores Milena Selimi.

 • “Treni magjik” nė Metropol

  4 vite mƫ parƫ
  “Treni magjik” nė Metropol

  “Treni magjik” ėshtė premiera e re e Teatrit tė Metropolit pėr fėmijė, e cila shfaqet pėr publikun e kryeqytetit ēdo tė shtunė, ora 10:30, nė sallėn “Ēehov” tė kėtij teatri.

 • Njė piktor spanjoll nė Galerinė e Arteve

  Ekspozita “Antoni Clave - Njė Botė Arti. Veprat 1934 – 2002” do tė qėndroje e hapur nė Galerinė e Arteve nė Tiranė deri nė datėn 15 dhjetor.

 • Ekspozita

  Nė galerinė “Zeta” nė Tiranė ėshtė hapur njė ekspozitė, e cila kurorėzon kėrkimet dy mujore tė artistėve tė rinj Ledia Kostandini, Marlene Hausegger dhe Enkelejd Zonja.

 • Ekspozita

  Edicioni i 13-t? i ekspozit?s s? p?rvitshme n? piktur? ?N?ntori?, i cili u hap n? dat?n 5 n?ntor n? ambientet e Muzeut Historik Komb?tar n? Tiran?, do t? q?ndroj? i hapur deri n? dat?n 20 n?ntor.

 • Prezantohet “Pėrndjekja dhe vrasja e Maratit”.

  Nė datėn 26 nėntor, ora 18.00, nė sallėn “Black Box” tė Akademisė sė Arteve nė Tiranė, do tė prezantohet dhe diskutohet rreth dramės “Pėrndjekja dhe vrasja e Zhan-Pol Maratit...”

 • Filmi nė “Marubi”

  4 vite mƫ parƫ
  Filmi nė “Marubi”

  Akademia e Filmit dhe Multimedias “Marubi” shfaq ēdo tė enjte, nė orėn 19:00, nė ambientet e saj filmin e sė enjtes.

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema tė nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi