Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Aktivitetet kulturore ne Tirane per periudhen 14 deri me 21 Nentor 2010

 • Kinema Millenium

  4 vite më parë
  Kinema Millenium

  Kt jav n kt kinema do t shfaqet filmi Red me aktoren Bruce Willis, John Malkovich dhe Morgan Freeman.

 • Kinema Imperial

  4 vite më parë
  Kinema Imperial

  N kt kinema do t shfaqen filmat Shqiptari dhe Get Him to the Greek. Ky film tregon historin e nj shqiptari emigrant n Gjermani dhe jetn prej t huaji me kokn pas n vendlindje

 • Ishulli pa emr Fantazi n Metropol

  Teatri i Metropolit shfaq do t diel, ora 10:30, n salln ehov pjesn teatrale pr fmij Ishulli pa emr t autores Milena Selimi.

 • Treni magjik n Metropol

  4 vite më parë
  Treni magjik n Metropol

  Treni magjik sht premiera e re e Teatrit t Metropolit pr fmij, e cila shfaqet pr publikun e kryeqytetit do t shtun, ora 10:30, n salln ehov t ktij teatri.

 • Er vjeshte n cirkun e Tirans

  Cirku i Metropolit n Tiran shfaq do t shtun dhe t diel ora 11:00 deri n qershor 2011 pjesn Er vjeshte.

 • Ekspozita

  N galerin Zeta n Tiran sht hapur nj ekspozit, e cila kurorzon krkimet dy mujore t artistve t rinj Ledia Kostandini, Marlene Hausegger dhe Enkelejd Zonja.

 • Ekspozita

  Edicioni i 13-t? i ekspozit?s s? p?rvitshme n? piktur? ?N?ntori?, i cili u hap n? dat?n 5 n?ntor n? ambientet e Muzeut Historik Komb?tar n? Tiran?, do t? q?ndroj? i hapur deri n? dat?n 20 n?ntor.

 • Prezantohet Prndjekja dhe vrasja e Maratit.

  N datn 26 nntor, ora 18.00, n salln Black Box t Akademis s Arteve n Tiran, do t prezantohet dhe diskutohet rreth drams Prndjekja dhe vrasja e Zhan-Pol Maratit...

 • Filmi n Marubi

  4 vite më parë
  Filmi n Marubi

  Akademia e Filmit dhe Multimedias Marubi shfaq do t enjte, n orn 19:00, n ambientet e saj filmin e s enjtes.

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi