Promocione te turizmit Shqiptare

Promocione te turizmit Shqiptare

Ne kete rubrike do vendosim informacione mbi :

Turizem ne Shqiperi. Informacion per Hotele, Ture, Bileta etj. Jepni opinionin tuaj per vendet qe keni vizituar.
Shqiperi, hotel shqiperi, hotele, bileta, udhetime, tirana, durres, vlora, guide ne tirane, turizem shendetesor, english, agjenci, agjensi, tourist.

 • Shifrat e turizmit, hyn 1.8 mln vizitor

  Ministria e Turizimit deklaron se n Shqipri kan hyr q nga janari deri n fund t muajit korrik rreth 1 milion e 800 vizitor duke prfshire ketu emigrantt apo turistt dhe ata q kryejn vizit njditore apo kalojn tranzit n Shqipri .

 • Cilat jane vendet per tu vizituar ne Erseke

  Po te udhetosh 10 minuta me makine ne jug te Ersekes, fshati i Boroves ka nje memorial te veante kushtuar heronjve te martirizuar te ketij fshati gjate Luftes se Dyte Boterore nga nazistet pasi ata rane ne priten e trupave partizane ne Gryken e Barmashit. Perve kesaj, rreth 1 kilometer udhetim me kembe poshte kanionit te lumit ndodhet Ura e mullirit te Totes, nje ure e vjeter prej guri e ndertua

 • Turizmi malor, ofertat ne Razme, Vermosh e Theth

  Pikat me veriore te vendit edhe kete vit kane nisur te frekuentohen. Freskia, qetesia, por me teper bukurite qe ato ofrojne per te gjithe vizitoret jane terheqese per nje numer te larte njerezish. Ujevarat, shpellat, lumenjte jane vetem disa nga ato ka natyra u ka falur ketyre vendeve

  razma.jpg
 • Turizmi shqiptar dhe edukimi profesional

  Problematika e turizmit po ze gjithnje e me shume vend ne debatet ne media keto dy vitet e fundit, si pasoje e rritjes se numrit te turisteve nga Kosova dhe e rritjes se ndikimit te saj ne ekonomine shqiptare.

 • Promovohet ne Torino turizmi Shqiptar

  Projekti "T Rinjt e Rrugs Egnatia" Shqipria do te ket kt vit zyrn e saj t par t promovimit turistik jasht kufijve t vendit. Kjo do t bhet e mundur fal nj nisme t Shoqats Kulturore Italo-Shqiptare Vatra, prfaqsuese e bashksis Shqiptare t Torinos.

 • Turizmi shqiptar dhe ndrtimet me leje e pa leje

  Nuk do t zbuloj asgj t re nse konstatoi se veprimet tona me ndrtime pa leje dhe n t shumtn e rasteve edhe me leje, po i dmtojn me t madhe zonat turistike si n bregdetin shqiptar n Shqipri ashtu edhe n zonat malore t Kosovs.

 • Segmentet e turizmit

  5 vite më parë
  Segmentet e turizmit

  Perkatesisht turizmi prane detit i perqendruar ne perendim te vendit dhe veanerisht ne Velipoje, Shen Gjin, Durres, Vlore, Riviere dhe Sarande, Ksamili eshte mese i frekuentuar. Keto qytete ofrojne dhe nje numer te madh sherbimesh, hotele dhe restorante, duke terhequr vitet e fundit vemendjen e turisteve te huaja. Turizmi i parqeve turistike

 • 10 Hotelet me te mira Shqiptare

  Hotel Adriatik, Tropical Resort, Hotel Butrinti, Rapos Resort Hotel etj , ane nder hotelet me te mira ne Rivieren Shqipare per cdo qytet Bregdetar.

 • Arsyet per te bere pushimet ne Shqiperi:

  Shqiparet jane popull me gusto ne shume drejtime nje nga drejtimet eshte edhe pushimet (fatkeqsisht vetem ato te veres),sepse ne dimer vetem 3 dite marrin. Jane njerez praktik vishen bukur kur shkojne me pushime marrin ushqim me vete, vene ne grup dhe bejne llogarite se sa here jane lare ne det ose ne pishina dhe se sa dite bejne plazh gjate veres.

 • Cfare mund te vizitoni ne Sarande

  Butrinti ndodhet 15 km larg qytetit t Sarands, arrihet me do lloj automjeti privat funksionon dhe nj linj autobuzi e Bashkis s Sarands, kalon kanalin e uks rruga sht shum e mir e parametrave bashkkohore dhe mund t lvizet lirshm, kujdes duhet pasur vetm n periudhn prill-maj-qershor rruga sht e mbingarkuar vecanrisht fundjava me makina jan nxns dhe student nga e gjith Sh

 • Agjensi Turistike

  5 vite më parë
  Agjensi Turistike

  Me hapjen e sezonit turistik ne shqiperi per tu ardhur ne ndihme pushuesve po japim informacion per keto agjeci vendndodhjen e tyre

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi