Filmi: Pylli i lirisë

Viti 1976, English: The freedom forest Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Kiço Blushi 

Regjia: Gëzim Erebara 

Aktore: Alfred Bualioti Reshat Arbana Margarita Xhepa etj. 

Vitet e luftës. Vlash Zaka jeton duke kapur kuaj të egër. I vëllai partizan ka vrarë një spiun të Italianëve kështu që edhe Vlashi është në survejim të plotë. Vlashi jeton nën syrin e spiunit Lami dhe të tregëtarit Ibrahim Beu që vjen të mbledhë kuajt e egër. Por ndihmohet nga xha Kovi Thimi e Lena. Vlashi e Lena dalin partizanë.

English Synopsis: War years. Vlash Zaka earns his living by capturing wild horses. His brother who is a partisan has killed a spy in the pay of the Italians. Hence Vlash is also under round-the-clock surveillance. The spy Lami and the merchant Ibrahim beu who collect the wild horses closely watch Vlash. But uncle Kovi Thimi and Lena help him. Vlash and Lena become partisans.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Feim Ibrahimi 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi