Filmi: Rrugë të bardha

Viti 1974, English: White roads Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Vath Koreshi 

Regjia: Viktor Gjika 

Aktore: Rikard Ljarja (Deda) Elida Cangonji (Zana) Ilia Shyti (xha Rizai) etj. 

Një djalë i ri Deda i mbushur me entuziazmin e moshës dhe dashuri për punën endet përgjatë linjës telefonike duke kërkuar shkëputjen. Njerëzit që jetojnë në zona të thella malore presin me padurim të rregullohet linja e t’i urojnë njëri tjetrit Vitin e Ri. Deda vdes i ngrirë në majë të shtyllës duke luftuar me të ftohtin dhe motin e keq.

English Synopsis: A young man Deda filled with enthusiasm of his age and love for his work tramps along the line looking for a break. People who live in remote areas are anxiously waiting for the line to be repaired to wish each other A Happy New Year. Deda freezes struggling the cold snow and the bad weather.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Limoz Disdari 


  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi