Filmi: Montatorja

Viti 1970, English: The fitter girl Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Dhimitër Xhuvani 

Regjia: Muharrem Fejzo 

Aktore: Fatbardha Çani (Hëna) Vangjush Furrxhi (Agimi) Petrika Riza (brigadieri) etj. 

Hëna një punëtore e re në ndërtimin e një projekti të madh industrial dëshiron të bëhet montatore. Pas pak kohe dëshira e saj plotësohet. Duke punuar në kantjerin e ndërtimit Hëna dashurohet me Agimin. Ata do të vazhdojnë të punojnë bashkë në projekte të reja për ndërtimin e vendit.

English Synopsis: Hëna a young worker at the construction of a big industrial project desires to become a fitter. A little bit of time goes by and her wish is fulfilled. Working in the construction site she becomes acquainted with Agim and so the two young people find each their partner. They will continue to work together in other new projects to build the country.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Limoz Disdari 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi