Filmi: Debatik

Viti 1961, English: Debatic Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Hysen Hakani Gëzim Erebara 

Regjia: Hysen Hakani Gëzim Erebara 

Aktore: Dhimitër Pecani (Agimi) Pëllumb Dervishi (Genci) Shpëtim Zani (Coli) etj 

1942. Tre vjet mbas pushtimit fashist fëmijët krijojnë organizatën e fëmijëve anti-fashistë që e quajtën Debatik. Coli një djalë i varfër jetim pranohet në Debatik. Ai arrin të lajmërojë mësuesin komunist që është në kurth dhe vritet në një moment tensioni. Xha Demiri e gjen të vdekur dhe e merr në karrocë.

English Synopsis: 1942. Three years after the fascist occupation the children create an organization for the antifascist children named Debatik. Coli a poor orphan become the youngest member of Debatik. Coli manage to warn his communist teacher that he is in a trap and is murdered himself in a moment of tension. Uncle Demir finds him dead and takes him in his carriage.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Tish Daija 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi