Filmi: Kush vdes në këmbë

Viti 1984, English: To die standing Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Naum Prift, Vladimir Prifti 

Regjia: Vladimir Prifti 

Aktore: Gulielm Radoja Hajrie Rondo Reshat Arbana e tj. 

Film portret i bazuar në episodet e jetës dhe aktivitetit patriotik të mësuesit Petro Nini Luarasi i cili në fund të shekullit 20 ishte aktiv në mbrojtjen e shkollës dhe gjuhës shqipe.

English Synopsis: Film portrait based on the episodes from the life and patriotic activity of the teacher Petro Nini Luarasi who at the turn of the 20th century was active in defense of the Albanian language and school.

Producent: Shqipëria e re 

Muzika: Aleksander Peci 

  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi