Qyteti italian ku ruhen receta gatimi 500-vjeçare

Qyteti italian ku ruhen receta gatimi 500-vjeçare Gjurmët e Rilindjes Evropiane janë ende kudo në Itali, duke filluar nga arkitektura, sheshet tipike të qyteteve dhe sigurisht i gjithë arti mbresëlënës në kisha dhe galeri. Gjithashtu, Italia ka trashëguar prej kësaj periudhe edhe shije te veçanta të recetave të gatimit. I tillë është qyteti Ferrara, në […]

Kurt Farka on June 12, 2021

Jo vetëm Covid-i. Britania goditet nga një tjetër virus vrasës, rezultojnë pozitivë dy pacientë.

Jo vetëm Covid-i, Britania goditet nga një tjetër virus vrasës, rezultojnë pozitivë dy pacientë 11 QERSHOR 2021 Dy raste të virusit vdekjeprurës të “lisë së majmunit” janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar. Duke u dhënë dëshmi deputetëve mbi trajtimin e pandemisë së shkaktuar nga Covid-19, Matt Hancock rastësisht njoftoi se po merrej edhe me një […]

Kurt Farka on June 11, 2021
Featured Në shqip një nga librat simbol për Kombin Shqiptar.

Pika G e Merkelit

Nga Rezart Cenaj Sado paradoksale që mund t’iu duket, Angela Merkel është femër, që do të thotë se ajo ka vulvë, klitoris dhe të gjitha pjesët e tjera të anatomisë...

/ July 9, 2015