Credins Bank vazhdon të mirëpresë artistë dhe artin e tyre në degën e saj qëndrore

6 MAJ 2021 Kur bëhet fjalë për ndjesitë që të jep një pikturë, mund të themi me plot bindje që gjithësecili nga ne përjeton emocione dhe eksperienca të ndryshme teksa e sheh. Por, një gjë është e sigurt, kur këto emocione përjetohen nëpër muzeume apo ekspozita është vërtetë një eksperiencë mbresëlenëse. Është akoma edhe më […]

Kurt Farka on May 6, 2021

Artistet pjesëmarrëse në ekspozitën “Synime” dhurojnë vepra për fondin e GKA

Artistet pjesëmarrëse në ekspozitën “Synime” dhurojnë vepra për fondin e GKA 13 PRILL 2021 Artistet pjesëmarrëse në ekspozitën “Synime”, që qëndroi e hapur në Galerinë Kombëtare të Arteve për disa javë dhuruan vepra për pasurimin e fondit. Lajmin e bën me dije vetë GKA që shprehet se ka nisur një proces afatgjatë për përfaqësimin e […]

Kurt Farka on May 5, 2021

Ndërron jetë aktori i njohur Guljelm Radoja, ishte shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’

Ndërron jetë aktori i njohur Guljelm Radoja, ishte shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ 5 maji 2021 Aktori i njohur Guljelm Radoja ka ndërruar jetë ditën e sotme, një ditë pasi u transferua në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’. Aktori, i cili ishte infektuar me Covid-19 dhe sëmundja i la pasoja serioze në mushkëri, u shtrua në spitalin […]

Kurt Farka on May 5, 2021

Ramadan Sokoli, personaliteti i një profesori në një fotograf! Takimet me muzikologun e shquar përpara një filxhani kafeje Prill 2021

Ramadan Sokoli, personaliteti i një profesori në një fotograf! Takimet me muzikologun e shquar përpara një filxhani kafeje Prill 2021 QERIM VRIONI/ Profesor Ramadan Sokoli (Shkodër, qershor 1920 – Tiranë, mars 2008), miku im i vyer, në vizitat e shpeshta që i bëja në shtëpinë ku banonte (kati -1), pas pyetjes sime, më kishte thënë […]

Kurt Farka on May 4, 2021
Featured Credins Bank vazhdon të mirëpresë artistë dhe artin e tyre në degën e saj qëndrore

Pika G e Merkelit

Nga Rezart Cenaj Sado paradoksale që mund t’iu duket, Angela Merkel është femër, që do të thotë se ajo ka vulvë, klitoris dhe të gjitha pjesët e tjera të anatomisë...

/ July 9, 2015