Edi Rama kryeministër jo legjitim dhe i vetlarguar!

5 Shkurt 2023 Skaneri i veprimtarise antishteterore dhe mafioze te Edi Rames!! Edi Rama përfundimisht nuk është më Kryeministër i Shqipërisë, pasi ai ka ndërprerë me ndergjegje dhe ne menyre te qellimshme çdo komunikim më Parlamentin e Shqipërisë dhe ka refuzuar të përgjigjet, dhe të japë llogari ne Parlament duke e bërë këtë veprim hapur […]

Kurt Farka on February 5, 2023

New Mexico mund të jetë shteti i parë me “aromë zyrtare” – Era e specave djegës

4 Shkurt 2023 New Mexico thotë se ka një “aromë zyrtare”. Era e specave djegës që piqen në New Mexico përhapet në çdo rrugicë gjatë vjeshtës. Vetë zyrtarët e vendit e promovojnë këtë ushqim dhe vendin si një atraksion kulturor. Autoritetet po diskutojnë që New Mexico të ketë një aromë zyrtare shtetërore, një propozim që […]

Kurt Farka on February 4, 2023

“Dua 25 shkarkime për ‘Aktivistin’ nga ty”, si kërcënohen punonjësit e administratës: – Po s’bëre ‘share’ postimet e Ramës…

4 Shkurt 2023 Nga Gazeta Shqiptare -Sa veta ke ti? – 25 -Dua 25 shkarkime të aplikacionit – Po ç’është kjo? Si mund t’i detyroj njerëzit? -Nuk është për diskutim kjo!” Kjo bisedë është zhvilluar brenda zyrës së një drejtori në një ministri në kryeqytet, ku nuk bëhej fjalë për shkarkime të aplikacioneve të qeverisë, […]

Kurt Farka on February 4, 2023
Featured Nexhmije Pagarusha – Një gjurmë e përjetshme në historinë e muzikës shqiptare

Toni Milaqi – Piktor

Toni Milaqi lindi më 29 maji  të vitit1974 në Tirane, Shqiperi ,është artist vizual (piktor). Jeton dhe punon prej vitesh në Athine, Greqi. Ekspozita personale. Tetor 2016 “Mbi dhunën dhe...

/ January 12, 2018

Gjergj (George) Pali – Piktor

Gjergj (George) Pali është Artist pamor bashkëkohor shqiptar i lindur në Shkoder, 1957 dhe aktualisht me banim në Stamford, Connecticut në Shtete e Bashkuara te Amerikes. Diplmuar në Universiteti i Arteve,...

/ January 12, 2018