Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Xhaka tregon se nuk eshte tradhtar

  Futbollisti kosovar, Granit Xhaka, nuk e ka problem te tregoje se nga vjen. Perkunder faktit se eshte kritikuar mjaft shume, madje duke e quajtur ne shume raste edhe tradhtar, Graniti gjithmone ka treguar se eshte me zemer shqiptar.

  1405941092-xhaka.jpg
 • Eintraht Frankfurt kerkon Azemin

  Eintraht Frankfurt eshte vetem nje muaj para fillimit te Bundesliges, dhe per kete eshte ne kerkim te perforcimeve. Kandidati me i mundshem per sulmin e kesaj skuadre eshte Ilir Azemi.

 • Roma nuk heq dore nga Shaqiri

  Roma nuk kerkon te ndalet ne merkato. Pas firmes me Huan Manuel Iturben, i cili u transferua nga Verona te skuadra 'verdhekuqe' per rreth 30 milione euro, objektivi i radhes per kryeqytetasit eshte Xherdan Shaqiri.

 • Shpikesi i sprajit behet milioner...

  Bombola e vogel e sprajit e cila u perdor per here te pare ne Kampionatin e fundit Boteror te Futbollit per te ruajtur distancen e percaktuar ne rregullore mes topit dhe murit mbrojtes, ne fakt nuk eshte nje shpikje e re.

 • Formula 1, Rosberg 'zot' ne shtepi

  Piloti i Mercedes Benz, Nico Rosberg vendosi diktatin ne shtepine e tij, duke fituar garen e Hockenheim. Piloti i Mercedes dominoi ne te gjitha drejtimet javen gjermane te Formula 1.

 • Kush eshte Roberto Pereyra, lojtari me i ri i Juventusit

  Pak fjale dhe shume pune, ky eshte profili i Roberto Pereyra, lojtarit argjentinas i cili me vullnet dhe shume deshire arriti ti tejkaloje gjithe veshtiresite e gjuhes dhe ambientimit pas mberritjes ne Udine dhe tashme ka arritur te behet pjese e futbollit te te medhenjve.

 • Lahm largohet nga kombetarja e Gjermanise

  Kapiteni Philipp Lahm, ka dhene doreheqjen nga kombetarja gjermane. Lajmi eshte konfirmuar nga vete lojtari, i cili eshte shprehur se per kete vendim ka njoftuar edhe tranjerin e skuadres Joachim Loe.

 • Arrestohet Fadil Vokrri

  4 ditë më parë
  Arrestohet Fadil Vokrri

  Kryetari i Federates se Futbollit te Kosoves, Fadil Vokrri, eshte arrestuar nga Policia e Kosoves dhe eshte ne mbajtje prej 48 oresh.

 • Humbje per Lacin dhe Flamurtarin ne Europa League

  Dy skuadrat shqiptare Laci dhe Flamurtari, qe ende vazhdojne aventuren e tyre ne Europa League, kane pesuar humbje ne ndeshjet e tyre te para te turit te dyte te ketij kompeticioni.

 • Plani per nje Real 'te frikshem'

  Real Madrid fitoi vitin e kaluar Ligen e Kampioneve dhe kjo i lejon te hyje fuqishem ne merkato. Por, madrilenet jo vetem kaq por kane nje plan te 'frikshem'.

Lojerat Olimpike Londer 2012

Korea Veriut sulmon 'funderrinat e jugut'

Korea Veriut sulmon funderrinat e jugut

Për një moment, shpirti i bashkëpunimit dhe solidaritetit i krijuar gjatë Lojrave Olimpike përfshiu edhe Korenë e Veriut, vendin më të izoluar të planetit, që nëpërmjet një komunikate p

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2012

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

Kur Mario Balotelli shënoi golin e dytë të Italisë në gjysmëfinalen e Europianit përballë Gjermanisë, zhgënjimi i një kombi të tërë u ilustrua i gjithi tek portreti i një tifo

3 vite më parë | Lexo më shumë »

Transfertat

Kasano-Pacini, shkembimi gati te behet realitet

Kasano-Pacini shkembimi gati te behet realitet

Adriano Galiani dhe Masimo Morati kanë filluar zyrtarisht bisedimet për të bërë realitet shkëmbimin mes Xhampaolo Pacinit dhe Antonio Kasano. Shkëmbimi në fjalë ka edhe miratimin e trajnerëve të

2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Siti, oferte 'pa dashje' per Mesin

  Siti oferte pa dashje per Mesin

  Mançester Siti ka bërë gabimisht një ofertë prej 30 milion paund për Lionel Mesin. Oferta në fjalë ka ndodhur pas një keqkuptimi në komunikim mes zyrtarëve të klubit, kur sheiku Mansur e b

  2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • 'Shopping' ne Serine A

  Shopping ne Serine A

  Blerja e yjeve të serisë A, nuk është destinuar të mbyllet për Paris Sen Zhermenin në fundin e merkatos së kësaj vere. Pasi rrëmbeu përkundër skepticizmit, emra të tillë si Tiago S

  2 vite më parë | Lexo më shumë »

Legjenda te Futbollit boteror

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Ëndërronte, vogëlushi Michel. Si të gjithë që kanë moshën për të ëndërruar. Shpikte ndeshje futbolli të pambarimta në oborrin përpara barit të gjyshit, atje në Jouef

2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Jeta e Pele-s, nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Jeta e Pele-s nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Heronjtë ecin vetëm, bëhen mite kur prekin jetët dhe zemrat e secilit nga ne. Për sportdashësit, Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pelé, është hero. Niveli i lartë i performancës në

  2 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Maradona dhe 'La Mano de Dios'

  Maradona dhe La Mano de Dios

  Ky mund te jete goli me i diskutueshem ne historine e Kupes se Botes. Eshte goli i shenuar nga Maradona ne cerek finalen mes Argjentines dhe Anglise ne 1986. Nje ndeshje qe Argjenitna e fitoi 2-1, ku te dy golat u shenuan nga Maradona. Te gjithe tash

  5 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2008

Reyes de Europa

Reyes de Europa

20 minuta per ti marr masat Gjermanis, 20 minuta per ti dhene shresa 25.000 tifozve Gjerman neper tribuna. 20 minuta per te bere pishman tifozat Italian dhe te Rusis, kaq i jane dashur Spanjes per te marr ne dore ndeshjen dhe per mos ta leshuar me. G

7 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Gjermani-Spanj, skemat e finales

  Gjermani-Spanje skemat e finales

  Nëse Spanja do të arrijë të mundë Gjermaninë sot, ai do t‘i bashkohet Hoze Vilalongës si i vetmi trajner që ka arritur t‘i japë këtij kombi trofeun e një turneu madhor. Vilalonga e ar

  7 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Mishel Platin: Krenar pr Evropianin

  Mishel Platin Krenar per Evropianin

  FUTBOLLI i VËRTETË "Më ka entuziazmuar atmosfera shumë e bukur edhe në fushë, vlerat teknike të skuadrave, - nënvizon presidenti i UEFA-s në konferencën për shtyp, të dhënë

  7 vite më parë | Lexo më shumë »

Afrika Jugut 2010

Webb: Finalja? Dy oret me te veshtira te karrieres

Webb Finalja Dy oret me te veshtira te karrieres

Howard Webb e ka cilesuar finalen e madhe te Johanesburgut si nje “ferr pa fund” per te si arbiter.Ish polici britanik qe u caktua per te marre mbi supe pergjegjesine e nates finale, shprehet se ato ishin dy oret me te veshtiura te karrie

5 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Spanja, Puyol largohet si kampion bote

  Spanja Puyol largohet si kampion bote

  Carles Puyol kishte vendosur te largohej perfundimisht nga kombetarja pas boterorit dhe keshtu ka bere.  Mbrojtesi i kombetares iberike ka zhveshur perfundimisht fanelen e kombetares pasi arriti ne majen e botes vetem pak dite me pare. Numri 5 i

  5 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Gjithçka qe do te mbetet ne memorie nga nje muaj i pasur me emocione: nga Mandela te topi, per te vazhduar me golat fantazme dhe fantazmat e golit. Prozhektoret e Afrikes se Jugut u fiken, por Nelson Mandela mbetet fituesi i vetem i Boterorit

  5 vite më parë | Lexo më shumë »

Beijing 2008

Shuhet flaka n Pekin

Shuhet flaka ne Pekin

Ose të paktën, kjo është ajo që shpreson vendi më i populluar në botë, fuqi e re emergjente në skenën botërore. “Gjiganti i fjetur” i Azisë është zgjuar duke pretenduar

6 vite më parë | Lexo më shumë »

Sporte Ekstreme

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Felix Baumgartner është bërë njeriu i parë që arrin të thyejë barrierën e shpejtësisë së zërit. Ditën e dielë arriti shpejtësinë 1342 km/h pasi u hodh nga një l

2 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi