Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Tirana Kulturore 14-21 Nentor 2010

Aktivitetet kulturore ne Tirane per periudhen 14 deri me 21 Nentor 2010

 • Kinema “Millenium”

  5 vite më parë
  Kinema “Millenium”

  Këtë javë në këtë kinema do të shfaqet filmi “Red” me aktoren Bruce Willis, John Malkovich dhe Morgan Freeman.

 • Kinema “Imperial”

  5 vite më parë
  Kinema “Imperial”

  Në këtë kinema do të shfaqen filmat “Shqiptari” dhe “Get Him to the Greek”. Ky film tregon historinë e një shqiptari emigrant në Gjermani dhe jetën prej të huaji me kokën pas në vendlindje

 • “Ishulli pa emër” Fantazi në Metropol

  Teatri i Metropolit shfaq çdo të diel, ora 10:30, në sallën “Çehov” pjesën teatrale për fëmijë “Ishulli pa emër” të autores Milena Selimi.

 • “Treni magjik” në Metropol

  “Treni magjik” është premiera e re e Teatrit të Metropolit për fëmijë, e cila shfaqet për publikun e kryeqytetit çdo të shtunë, ora 10:30, në sallën “Çehov” të këtij teatri.

 • Ekspozita

  Në galerinë “Zeta” në Tiranë është hapur një ekspozitë, e cila kurorëzon kërkimet dy mujore të artistëve të rinj Ledia Kostandini, Marlene Hausegger dhe Enkelejd Zonja.

 • Ekspozita

  Edicioni i 13-t? i ekspozit?s s? p?rvitshme n? piktur? ?N?ntori?, i cili u hap n? dat?n 5 n?ntor n? ambientet e Muzeut Historik Komb?tar n? Tiran?, do t? q?ndroj? i hapur deri n? dat?n 20 n?ntor.

 • Prezantohet “Përndjekja dhe vrasja e Maratit”.

  Në datën 26 nëntor, ora 18.00, në sallën “Black Box” të Akademisë së Arteve në Tiranë, do të prezantohet dhe diskutohet rreth dramës “Përndjekja dhe vrasja e Zhan-Pol Maratit...”

 • Filmi në “Marubi”

  5 vite më parë
  Filmi në “Marubi”

  Akademia e Filmit dhe Multimedias “Marubi” shfaq çdo të enjte, në orën 19:00, në ambientet e saj filmin e së enjtes.

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi