Haradinaj ironi me Ramën: Të mësojë të bëjë zgjedhje, pastaj të flasë për Kosovën. –

Haradinaj ironi me Ramën: Të mësojë të bëjë zgjedhje, pastaj të flasë për Kosovën 20 Nëntor 2019 Teksa në Kosovë është kundërshtuar nga të gjitha palët Schengeni Ballkanik, kryeministri Edi Rama, homologu maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç janë duke bërë përpjekje për të shtyrë përpara këtë ide, që sipas tyre do […]

Kurt Farka on November 20, 2019

Ringjallet protesta studentore, nis nga Ekonomiku. –

Ringjallet protesta studentore, nis nga Ekonomiku 19/11/19 Nga: mapo.al Studentët po riorganizohen për të rinisur protestat masive një vit pas protestës që mbushi rrugët e kryeqytetit dhe qyeteve të tjera dhe që u mbyll me premtimet e qeverisë në “Paktin për Universitetin”. Lëvizja për Universitetin prej disa ditësh ka nxjerrë njoftimin për protestën e parë […]

Kurt Farka on November 19, 2019
Featured MUZEU – “SHTËPIJA e KADARES”, Gjirokaster. (Album). –

Skenderbeu ne nje pikture 200 vjecare

Nga Dorian Koci Tablo e piktorit Gjergj Trifoni nga Berati, ku pasqyron Skënderbeun me sfond lagjen Mangalem në Berat. Piktura është punuar në bojra vaji dhe ka përmasat 55×38 cm....

/ January 15, 2018

Nga: Dorian Koci Kjo është një tablo e piktorit Gjergj Trifoni nga Berati, që pasqyron Skënderbeun me sfond lagjen Mangalem në Berat. Piktura është punuar në bojra vaji dhe ka...

/ January 15, 2018

Ibrahim Madh – muzikanti i shquar

Ibrahim Madhi lindi më 25 nentortë vitit 1945. Është një ndër figurat më të rëndësishme të muzikës dhe artit të interpretimit Shqiptar. I njohur për formimin dhe muzikalitetin e tij...

/ January 15, 2018