Foto-Lajme

 • 100 vjet Pavarsi! Festa kuq e zi e shekullit shqiptar

  100 vjet Pavarsi! Festa kuq e zi e shekullit shqiptar
  flamuri shqiptar ka bere xhiron e botes gjate gjithe dites se djeshme. Ne faqet online, por edhe ne youtube, shqiptaret kane postuar festimet e tyre per 100-vjetorin e Pavaresise, ne vendet ku ndodhen...
  Botuar më: sapo

 • Kaloresit nga Mitrovica mberrijne ne Tirane

  Kaloresit nga Mitrovica mberrijne ne Tirane
  Dhjete kalores jane nisur nga Kosova drejt Vlores si 100 vjet me pare. Nje menyre kjo per te kujtuar delegacionin me ne krye Isa Boletinin, qe u nis te merrte pjese ne ngjarjen historike. Flamurtari i grupit,...
  Botuar më: sapo

 • Dekorimet neper Tirane per 100-vjetor

  Dekorimet neper Tirane per 100-vjetor
  Jemi në një muaj feste dhe në prag të ditës zë madhe të pavarësisë. Të gjithë qytete i ka përfshirë atmosfera e zbukurimit të qyteteve, rrugëve e pse jo edhe shtëpive. Bashkitë janë vënë...
  Botuar më: sapo

 • Historia e Shqiperise ne 100 foto te Marubit

  Historia e Shqiperise ne 100 foto te Marubit
  Nje pjese e fotografive te figurave dhe ngjarjeve te shenuara historike botohen per here te pare. Ismail Qemali, Isa Boletini, Lef Nosi e shume firmetare te pavaresise vijne permes portreteve te nje cilesie...
  Botuar më: sapo

 • “What a wonderful world”

  “What a wonderful world”
  Natyra na befason gjithmone. Shpesh, te zhytur ne stresin e puneve te perditshme harrojme se ne planetin tone ka shume vende fantastike, qe te lene pa fryme. Me poshte eshte nje koleksion me panoramat...
  Botuar më: sapo

 • Pertej Berlinit; muret qe ndajne boten

  Pertej Berlinit; muret qe ndajne boten
  Edhe pse u bene 23 vjet nga renia e Murit famekeq te Berlinit (9 nentor 1989), ende sot, ne epoken e globalizimit ekzistojne me dhjetera mijera km çimento muresh qe ndajne shtete, territore, familje dhe popuj...
  Botuar më: sapo

 • Gjendje katastrofe në New York

  Gjendje katastrofe në New York
  Uragani "Sandy", tashmë i klasifikuar si stuhi tropikale vijon të shkaktojë dëme dhe viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të paktën 16 persona rezultojnë të vdekur ne SHBA dhe një tjetër...
  Botuar më: sapo

 • Nje konkurs me Fotot me te bukura te qenve neper bote

  Nje konkurs me Fotot me te bukura te qenve neper bote
  Me shume se pese mije njerez dergojne fotografite e tyre ne konkursin “Kennel Club Dog Photographer of the Year”, ku perzgjidhen fotot me te bukura te mikut me besnik te njeriut. Kesaj here fitues...
  Botuar më: sapo

 • 10 pikturat me te shtrenjta ne bote

  10 pikturat me te shtrenjta ne bote
  Arti i mirë zakonisht vjen me një çmim të lartë, dhe ndonjëherë shifrat janë të pabesueshme. Në listën e dhjetë pikturave më të shtrenjta në botë do t’i shihni të gjitha format dhe gjinitë....
  Botuar më: sapo

 • Rikthehet derbi, plot emocione

  Rikthehet derbi, plot emocione
  Jemi në shtator të vitit 2012 dhe pamjet e mbrëmjes të së mërkuarës ku derbi Tirana-Partizani, rikujtojnë edhe një herë se në kampionatin tonë historia dhe tradita, nuk humbet. Me një skuadër...
  Botuar më: sapo

 • Eshte nje bote kaq e mrekullueshme

  Eshte nje bote kaq e mrekullueshme
  Çdo vit revista prestigjioze National Geographic organizon nje konkurs, ku çdo person qe di te beje fotografi ne mbare boten, dergon fotot per te marre pjese ne nje konkurs per fotot me te bukura. Mijera...
  Botuar më: sapo

 • Jo, nuk janë jashtëtokësorë

  Jo, nuk janë jashtëtokësorë
  Me një shikim të shpejtë, këto re mund të duken sikur janë një pushtim alienësh. Por këto ‘UFO misterioze’ në qiell janë thjesht re.
  Botuar më: sapo

 • Kaq Ferrari ne nje vend s’keni pare ndonjehere

  Kaq Ferrari ne nje vend s’keni pare ndonjehere
  964 Ferrari janë mbledhur së bashku në fundjavë në Silverstone, pista e Formula 1 në Angli. Një rekord botëror. Të udhëhequr nga piloti i Formula 1, Felipe Massa, karvani i gjatë është vënë...
  Botuar më: sapo

 • Konsullata e shkaterruar amerikane

  Konsullata e shkaterruar amerikane
  Ne disa prej fotove te publikuara nga “U.S. Today”, duket qarte shkalla e shkaterrimit te ciles iu nenshtrua selia diplomatike, e cila u qellua me arme perpara se te shkrumbohej ne teresi.
  Botuar më: sapo

 • Greqi, kriza 'kalb' edhe makinat

  Greqi, kriza 'kalb' edhe makinat
  Ndersa kriza financiare ne Greqi thellohet, mijera makina, motoçikleta, furgone dhe autobuse degradojne ne magazinat shteterore, si rrjedhoje e pamundesise se shtetasve per te blere nje mjet, pavaresisht...
  Botuar më: sapo

 • 11 Shtatori, arrihet pakti për muzeun

  11 Shtatori, arrihet pakti për muzeun
  Pas polemikave është arritur marrëveshja. Pak orë përpara përvjetorit të sulmeve të 11 shtatorit 2001, është arritur një pakt që i hap rrugën përfundimit të Muzeut Përkujtimor në Ground...
  Botuar më: sapo

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

Albforumi