Shqiperia.Com Portali me i madh Shqiptar
Email Falas @shqiperia.com
Miqte, krijoni komunitetin e miqve tuaj
Chat #shqiperia, vajza djem shqipetare
Dyqani Virtual Shqiptar
Lojra ne Internet
Albania
Hapesira
Artikull Lajm
 

  Trashëgimia Kulturore
  Arkeologjia
  Besimet Fetare
  Gjuha Shqipe
  Artet e Bukura
  Fotografia Shqiptare
  Kodikėt e Shqipėrisė
  Eposi Shqiptarėve
  Kultura Tradicionale
  Kanun e Kuvend
  Letėrsia Shqiptare
  Solidariteti
  Arkitektura
  Teatri
  Kinemaja
  Muzika

  Historia e Shqipërisë
  Ilirët
  Mesjeta shqiptare
  Sundimi Osman
  Rilindja
  Artikujt mbi Historinë

  Shqipëria
  Letersi Shqipe
  Arkeologji
  Pamje nga Shqipėria
  Figura tė Ndritura
  Sporti Shqiptar
  Humor
  Transmetime
  Kuzhina Shqiptare

  Qytete Shqiptare
  Korca
  Shkodra
  Mirdita
  Tepelena
  Tetova

 

Meposhte po ju rradhisim disa nga figurat e njohura shqiptare qe kane faqet e tyre ne internet.

Dëshira jonë është që të rendisim sa më shumë personalitete te Kultures tone, por per mungese informacioni nga ne dhe nga vete manaxheret e artisteve, ju sugjerojme keta emra.

Nese keni nje adrese qe mund ti shtojme kesaj faqe, atehere ju lutem te na e dergoni.

Gerta Heta
Prezantueses radiofonike shqiptare me ekspereienca ne Top Albania Radio si dhe Kiss FM 96.1-99.3 New York.
Degjuesit Amerikane e kane cilesuar zerin e saj si egzotik dhe mjaft intrigues,ndersa ata Shqipetare si shume te ngrohte dhe sensual.

http://www.gertaheta.com
Eda Zari
Eda Zari
Kengetare e degjuar ne Shqiperi dhe jashte vendit
http://www.eda-zari.de/
Eda Zari
Oni Pustina
Top model shqiptar
http://pages.albaniaonline.net/onipustina/
Oni Pustina
Parashqevi Simaku
Kengetare popullore dhe moderne
http://www.simaku.com/
Parashqevi Simaku
Kledi Kadiu
Balerin shqiptar i famshem ne Itali
http://www.kledi.it/
Kledi Kadiu
Eliza Dushku
Aktore hollivudiane me origjine shqiptare
http://www.elizadushkuonline.com/
Ilir Shaqiri
Balerin shqiptar i famshem ne Itali
http://www.ilir.it/
Rovena Dilo
Kengetare e degjuar shqiptare
http://www.rovenadilo.com/
Bleona Qerreti
Kengetare e degjuar shqiptare
http://www.bleonaqereti.com/
Robert Aliaj
Piktor dhe kengetar i mirenjohur
http://www.dragot.com/
Elvira Dones
Shkrimtare shqiptare
http://www.elviradones.com/
Elvira Dones
Inis Gjoni
Balerine, prezantuese dhe aktore e famshme ne Shqiperi
http://www.inisgjoni.com/
Inis Gjoni
Valentin Veizi
Kompozitor i disa kengeve fituese ne festivalet e kenges shqiptare
http://www.shqiperia.com/valentin/
Valentin Veizi
Vasil Tole
Kompozitor i mirënjohur Shqiptar
http://www.geocities.com/vaso_tole
Vasil Tole

Per komente rreth tyre mund te vizitoni Klubin e Fansave Shqiptare te komuniteti i Albforumit


ShqiperiaCom Toolbar Install

  Faqe në rrjetin tonë: Krijo miqesi, vajza dhe djem shqiptare Lajme, Shtypi i Dites, Gazeta Komuniteti me i lire shqiptar ne internet Sporti Shqiptar, Kategoria Superiore dhe Kategoria e Pare Chat Shqiptar
ShqiperiaCom Sh.p.k
Copyright © 2008 ShqiperiaCom. Të gjitha te drejtat e rezervuara.
Kompania | Konfidenca | Vende Pune | Reklamo tek ne | Adresa