Regjistroni domainin tuaj .al

Koncert recital i pianistes Almira Emiri

Shkruar nga:  
Postuar më: 5 vite më parë

Koncert recital i pianistes Almira Emiri
Koncert recital i pianistes Almira Emiri

Në datën 28 janar, ora 19:00, pianistja Almira Emiri do të jap një koncert recital në Teatrin e Operës dhe Baletit në Tiranë. Pianistja në fjalë ka studiuar për piano në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Gjatë studimit të saj në Graz të Austrisë, në vitin 2007 Emiri krijoi një trio, të cilën e pagëzoi me emrin "Babameto" duke dashur të ruaj kështu emrin e familjes së gjyshes. Si muzikante e muzikës së dhomës ajo ka dhënë disa koncerte në vende të ndryshme të Europës dhe ka marrë pjesë në shume klasa masteri me Alexander Satz, Dimitri Bashkirov, Rohman Imre, Rudolf Kehrer, Ludmilla Lazar dhe Vitaly Margulis.

Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi