Regjistroni domainin tuaj .al

Balet dhe interpretues te rinj ne TOB

Shkruar nga:  
Postuar më: 5 vite më parë

Balet dhe interpretues te rinj ne TOB
Balet dhe interpretues te rinj ne TOB

Në ketë muaj të fundit të vitit 2010 në Teatrin e Operës dhe Baletit në Tiranë zhvillohen një sërë aktivitetesh artistike. Në datën 8 dhjetor, ora 18:00, në skenën e këtij teatri do të ngjiten pjesë nga baletet “Ivan” dhe “Ëndrra e Hirushes” me koreografi të Leonard Xhokaxhiut. Interpretojnë solistët dhe Trupa e Operës dhe Baletit. Ndërsa në datën 10 dhjetor, ora 19:00, në hollin e këtij teatri interpretues të rinj shqiptarë do të japin një koncert.

Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi