Informacion qe duhet te dini per Kancerin

Informacion qe duhet te dini per Kancerin
Vitet e kaluara njerezit jane perk´pjekur gjithmone te lufojne kancerin me ane te kimioterapse. Xhon Hopkins do na japi disa keshilla si ta eliminojme kancerin nga trupi jone.

1.Çdo person ka qelizat e kancerit në trup. Këto qeliza e kancerit nuk tregojnë në testet standarde, derisa ata kanë shumëzuar me një miliard disa. Kur mjekët thonë pacientët e kancerit që nuk ka më shumë qeliza të kancerit në trupat e tyre pas trajtimit, ai thjesht do të thotë testet nuk janë në gjendje për të zbuluar qelizat e kancerit, sepse ata nuk kanë arritur madhësinë dallueshėm.

2. Qelizat e kancerit që ndodhën jane : midis 6 deri ne 10 herë në jetën e një personi.

3. Kur sistemi imun i personit është i fortë qelizat e kancerit do të shkatërrohen dhe ndalohet nga shumëzuar dhe formimin e tumoreve

4. Kur një person ka kancer kjo tregon se personi ka të meta të shumta ushqyese. Këto mund të jetë për shkak të gjenetik, mjedisore, të ushqimit dhe faktorë të jetesës.

5. Për kapërcimin e mangësive të shumta ushqyese, duke ndryshuar dietën dhe duke përfshirë edhe shtesat do të forcojnë sistemin imunitar.

6. Kemioterapia perfshin helmimi me shpejtësi rritje qelizave të kancerit dhe gjithashtu shkatërron shpejt-rritje qelizave të shëndetshme në palcën e eshtrave, gastro-traktin e zorrëve etj, dhe mund të shkaktojnë dëmtime të organeve, si mushkëritë mëlçisë, veshkave, zemrës, etj

7. Rrezatimi ndërsa shkatërruar qelizat e kancerit edhe djegie, plagët dhe dëmtimet e qelizave të shëndetshme, indet dhe organet.

8. Trajtimi fillestar me kimioterapia dhe rrezatimi shpesh do të reduktojë madhësinë tumorit. Megjithatë përdorimit të zgjatur të kimioterapia dhe rrezatimi mos të rezultojë në shkatërrimin e tumorit më shumë.

9. Kur trupi ka barrë shumë toksike nga kimioterapia dhe rrezatimi sistemi imun është komprometuar ose shkatërruar, kështu që personi mund të jepem të llojeve të ndryshme të infeksioneve dhe komplikacione.

10. Kimioterapia dhe rrezatimi mund të shkaktojnë qelizat e kancerit të përjetoj ndryshime dhe për t'u bërë rezistente dhe të vështira për t'u shkatërruar. Kirurgjisë mund të shkaktojnë edhe qelizat e kancerit të përhapur në vendet e tjera.

Me Cfare ushqehen qelizat e KANCERIT:

a. Sheqeri është një kancer-furnizues. Me shkëputjen e sheqerit është jashtë një ndërprerje të furnizimit me ushqim të rëndësishëm për të qelizave të kancerit. Sheqeri si zëvendësues NutraSweet, të barabarta, lugë, etj janë bërë me Aspartame dhe ajo është e dëmshme. Një zëvendësues mirë do të ishte një mrekulli natyrore Manuka ose melasë por vetëm në sasi shumë të vogla. Kripë Tabela ka një kimike shtuar për ta bërë atë të bardhë në ngjyrë. Alternativë e mirë është Aminos Bragg ose kripë deti.

b. Qumështi shkakton trupin të prodhojë mukozë, veçanërisht në traktin gastro-intestinale. Kanceri ushqen mukusit. Me shkëputjen e qumështit dhe zëvendësuar me qumësht soje unsweetened, qelizat e kancerit janë të uritur.

c. Qelizat e kancerit të lulëzojnë në një mjedis acid. Një dietë me bazë mishi është acid dhe është mirë për të ngrënë peshk, pulë dhe pak më tepër se sa mish lope apo mish derri. Mishi përmban edhe antibiotikët blegtorale, hormonet e rritjes dhe parazitet, të cilat janë të dëmshme, sidomos për njerëzit me kancer.

d. Një dietë e bërë nga 80% perime të freskëta dhe lëng, drithërat, fara, arra dhe pak fruta të ndihmojnë për t'i trupit në një ambient alkaline. Rreth 20% mund të jetë nga ushqimi i gatuar duke përfshirë fasule. Lëngjet e freskëta të perimeve të sigurojë enzime i gjallë, që janë të absorbuar me lehtësi dhe arrijnë poshtë në nivele qelizor brenda 15 minutash për të ushqyer dhe të rritur zhvillimin e qelizave të shëndetshme.

Për të marrë enzima të jetojnë për ndërtimin e qelizave të shëndetshme dhe provoni të pini lëng të freskëta të perimeve (shumica e perimeve duke përfshirë mashurka) dhe hani disa perime të papërpunuara 2 ose 3 herë në ditë. Enzima janë shkatërruar në temperaturë prej 104 gradë F (40 gradë C).

e. Shmangni kafe, çaj, dhe çokollatë, të cilat kanë të lartë .. caffeine Çaji jeshil është një alternativë më të mirë dhe ka kancer në luftën kundër pronave. Uji - më të mirë për të pirë ujë të pastruar apo filtruar për të shmangur njohur toksina dhe metalet e rënda në rubinet uji. Ujë të distiluar është acidik, shmangur atë.

12. Proteina e mishit është e vështirë që të tretet dhe kërkon një shumë e enzimeve ndihmon tretjen e ushqimit. Mish i patrazuar mbetur në zorrët të bëhet putrified dhe të çon në ndërtimin më shumë toksike.


13. Kanceri mureve qelizore kanë një proteine të ashpër që mbulon. Duke u përmbajtur nga ose hahet më pak mish të liron enzimet më shumë për të sulmuar muret proteine të qelizave të kancerit dhe qelizat e lejon trupit vrasësin e për të shkatërruar qelizat e kancerit.

14. Disa shtesa ndërtuar sistemin imunitar (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oxidants, vitamina, minerale, EFAs etj) për të mundësuar qelizave të trupit të vet vrasësi për të shkatërruar qelizat e kancerit. Shtojcave tjera si vitaminë E janë të njohura për shkak Apoptosis, ose vdekja e programuar qelizore, mënyra normale e trupit asgjësimin e qelizave të dëmtuara, padëshiruar, ose unneeded.

15. Kanceri është një sëmundje e mendjes, trupit dhe shpirtit. Një frymë proaktiv dhe pozitiv do të ndihmojë luftëtar kancer të një të mbijetuar.

Zemërim dhe hidhërim unforgiveness vënë trupin në një ambient stresues dhe acid. Mëso të ketë një shpirt të dashur dhe zemërbutë. Mëso të relaksoheni dhe të gëzojnë jetën.

16. Qelizat e kancerit nuk mund të lulëzojnë në një mjedis oxygenated. Realizimi frymë e përditshme, dhe të thellë të ndihmojë që të merrni oksigjen më poshtë për të nivelit qelizor. Terapi oksigjen është një tjetër mjet i punësuar për të shkatërruar qelizat e kancerit.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama