Horoskopi mujor

Horoskopi mujor

Prill

Dashi

Dashuria
Nuk keni pasur ndonjehere nevoje per fat ne dashuri. E reja kete muaj ka per te qne fakti interesant se pervec shrmit tuaj keni per te pasur edhe fat te paimagjinueshem.

Shendeti
Seshte keq te beni ndonje ushtrim here pas here ose te dilni per vrap ndonjehere. Kete muaj ju keshillihet te mereni pak me teper me fizikun tuaj.

Ekonomia
Kurseni sa te mundeni kete muaj, yjet thone se para se te mbaroje muaji do ju nevojitet te beni nje investim te konsiderueshem ne dicka e cila ka per te dale shume fitimprurese nese veproni ne kohe. Kjo ska per te qene nje perjudhe per te hedhur paret kot.


Demi

Dashuria
Lidhja juaj ka nevoje per ndonje ndryshim, beni dicka te re. Shkoni diku se bashku ose te pakten kaloni nje nate romantike se bashku.

Shendeti
Shendeti ka per te qeni i mire edhe pse me ca lekundje gjate mesit te muajit. Nese nuk merni masat e duhura keto lekundje te vogla te shendetit mund te shnderohen ne dicka me serioze.

Ekonomia
Nese hapni kuleten keni per te vene re se nuk ju kane mbetur shume pare brenda. Nese eshte e nevojshme kerkojini borxh nje miku por mos e teproni merni aq sa tju nevojitet dhe kthehini ne castin e pare qe do te jeni ne gjendje ta beni.


Binjaket

Dashuria
Ka kaluar ca kohe qe nga lidhja juaj e fundit. Ka ardhur koha qe te mos shihni me mbrapa por drejt se ardhmes. Ky muaj ka per te qene nje fillim i mire, vetem sigurohuni me pare qe ky/kjo pratner te jete me i pershtshem me ju.

Shendeti
Ju keni per te pasur shendet te mire. Nje pjesetar i familjes suaj nuk do te kete te njejtin fat. Kini kujdes qe te mos merni ndonje semundje prej tyre.

Ekonomia
Nga mesi i muajit nje konflikt ne pune ka per tju bere shume te iritueshem. Mos i lejoni te tjeret tju shfrytezojne por as mos mendoni se duke qene ju shfrytezuesit gjerat do te shkojne me mire.


Gaforrja

Dashuria
Nga fillimi i muajit keni per te takuar nje person i/e cila ka per tu dukur e persosur. Kini kujdes me superlativat qe mund te mendoni per te. Shpesh here ndodh qe ne fillim ta adhuroni nje person ndersa pasi ta njihni me mire tju duket me pake se ce menduat.

Shendeti
Jeni te forte si dash edhe pse i perkisni shenjes se peshores. Ky muaj ka per tju gjetur ne forme te shkelqyer.

Ekonomia
Pasi kalon pak kohe ne cdo vend pune te re fillon nje lloje monotonie. Ju mund ti shmangeni kesaje duke ndermare projekte te reja dhe duke u treguar me produktiv.

Luani

Dashuria
Nga fillimi i muajit keni per te takuar nje person i/e cila ka per tu dukur e persosur. Kini kujdes me superlativat qe mund te mendoni per te. Shpesh here ndodh qe ne fillim ta adhuroni nje person ndersa pasi ta njihni me mire tju duket me pake se ce menduat.

Shendeti
 Ky muaj ka per tju gjetur ne forme te shkelqyer, do te keni energji dhe force te pashterueshme

Ekonomia
Pasi kalon pak kohe ne cdo vend pune te re fillon nje lloje monotonie. Ju mund ti shmangeni kesaje duke ndermare projekte te reja dhe duke u treguar me produktiv.

Virgjeresha

Dashuria
Nje person i ri ne jeten tuaj ka per ti ngateruar pak gjerat me parteren/in. Gjate ketije muaji do ju duhet te vendosni midis njeres ose tjeters. As mos ju shkoje nepermend qe mund ti keni te dy/ja.

Shendeti
Edhe pse gjithecka duket mire ne siperfaqe perbrenda dicka nuk po shkon aq mire sa do te donit. Nje kesjille tek mjeku nuk ju kushton ndonje gje te madhe dhe mund te parandaloje dicka qe mund te behet serioze.

Ekonomia
Paraja eshte e rendesishme per ju. Keshtu qe gezoni se ky ka per te qene nje muaj i rendesishem -- Plot me prara. Por mos haroni fakti se po fitoni me teper nuk do te thote se duhet te shpenzoni me teper.


Peshorja

Dashuria
Me sa duket te dashurit/es suaj i ka shkuar mendja per te kaluar disadite pushimi me ju ne ndonje vend te "bukur" tani kure ajo/ai thote vend te bukur ju e dini fare mire se do te thote te shtrenjte. Mos e vrisni mendjen per cmimet por kaloni nje kohe te mire se bashku.

Shendeti
Bolle henget! Te jesh i shendetshem nuk do te thote te jesh i shendoshe. E di qe embelsirat jane te mira dhe te bukura edhe se mendoni se nuk shtoni shume pesh por kete muaj do te keni nevoje te tregoheni pak te kujdeshem.

Ekonomia
Nje muaj i mire nga ana ekonomike edhe pse jo i mrekullueshem. Keni per te fituar mjafte por jo aq sa te teprojne.

Akrepi

Dashuria
Nje konflikt me partneri/en ka per tju prishur gjithe muajin. Ne fund te fundit nese dicka eshte e pazgjidhshme mbase duhet ti japesh funde lidhjes?

Shendeti
Kete muaj do te keni shendet te mire, gjeja me e keqe qe mund tju gjeje do te ishte ndonje grip i lehte. Se keni pasur ndonjehere tipin qe semurej lehte.

Ekonomia
Nje mundesi e re ne profesionin tuaj mund tju ringjalli pasionin qe keni pasur me pare. Eshte ne duart tuaja nese do ta shfrytezoni kete rast ose jo.
 

Shigjetari

Dashuria
Mbase ka ardhur koha qe te nderoni partner. Gjerat me kete te fundit nuk duket sikur po shkojne mire dhe per me teper ky muaj ka per te qene i mbushur me mundesi te reja per ju.

Shendeti
Ju mendoni se nuk mund te semureni kurre. Kini kujdes nga kjo mbisiguri. Vishuni mire dhe mos u sforconi se ka nje mundesi qe te zini nje semundje te keqe.

Ekonomia
Plani ekonomik ka per te qene i ngjashem me ate te dashurise. Ky vertete eshte muaji i mundesive. Perpiquni te filloni ndonje projekt te ri ose te pakten beni ndonje investim ne dicka qe keni kohe qe e mendoni.


Bricjapi

Dashuria
Me sa duket e vetmja gje qe beni me pratnerin kohet e fundit eshte te grindeni. Perpiquni ti zgjidhni keto probleme por nese eshte e pamundur mbase do te tishte me mire te nderonit partner.

Shendeti
Shendeti parashikohet pak problematik per ju kete muaj. Ka mudnesi qe nga mesi i muajit te kaloni nje grip te forte. E vetmja menyre per ta luftuar do te jete te pushoni, pushoni edhe te pushoni pak me teper.

Ekonomia
Fakti se keni per te qene ne gjendje te keqe shendetesore nuk ka per te ndikuar pozitivisht ne karieren tuaj kete muaj. Sigurohuni qe te mos mbisforcoheni. Do te keni mjaft kohe muajin tjeter per te kompensuar me pune.


Ujori

Dashuria
Partneri/a ka per tu larguar per nje kohe te gjate per pune ose pushime. Keni per ta pasur te veshtire ta kaloni kete kohe vetem. Mos u merzisni jane pikerisht keto perjudha qe te bejne ta vleresoni ate me teper.

Shendeti
Keni qene gjithmone te kujdesshem/e per peshen. Kete muaj keni per tu bere obsesiv. Te tregoni kujdes eshte nje nje tju rrije mendja aty eshte krejt tjeter. Perpiquni te mos obesoni mbi ushqimin.

Ekonomia
Edhe pse ju nuk e vrisni shume mendjen per paret mbase ka ardhur koha te tregoni me teper kujdes. Nga mesi i muajit mund te ndodhi dicka ku do ju nevojitet te investoni nje shume te konsiderueshme paresh.

Peshqit

Dashuria
Nese jeni singell ky ka per te qene muaji juaj me me shume fat. Keni per te pasur aq shum mundesi per lidhje sa nuk do dine te vendosni se cilen/in pelqeni me teper. Ne fakt ky ka per te qene problemi me i madhe qe do te hasni kete muaj.

Shendeti
Ka kaluar nje kohe e gjate qe kur jeni ndjere kaq ne forme. Shfrytezoheni energjine qe do te keni gjate kesaj jave per te mbaruar punet qe kerkojne me teper fuqi.

Ekonomia
Ne rregull sjeni te pasur. Por kjo sdo te thote qe jeni te varver. Mbase problemi eshte se mendoni se njerezit qe njihni fitojne me teper se ju. Kjo nuk do te thote asgje, mbase do te keni fat dhe do te filloni nje pune qe ju shperblen me shume.
 

 

IkubInfo


Artikujt e fundit


Reklama

Reklama