Regjistroni domainin tuaj .al

Botohen fotot e rralla të vizitës së Nënë Terezës në Shqipëri

Shkruar nga:  
Postuar më: 8 vite më parë

Botohen fotot e rralla të vizitës së Nënë Terezës në Shqipëri
Botohen fotot e rralla të vizitës së Nënë Terezës në Shqipëri

Nënë Tereza mbërriti për herë të dytë në tokën shqiptare në vitin, 1991. Vizita e saj e parë ka qenë në vitin 1989, por këtë herë nuk është fiksuar në aparate fotografik. Ndërsa vizita e dytë u shoqërua me ardhjen e një sërë personalitetesh të njohura në vendin tonë. Gjatë kësaj vizite, Nënë Tereza hapi qendrën e “Missionaries of Charity Brothers” në Tiranë. Nënë Tereza u nderua nga shteti shqiptare me Medaljen e Artë të Kombit në vitin 1994.
T.O. : Gazeta TiranaObserver

Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi