Sulmi ne Bengazi vritet ambasadori amerikan

Sulmi ne Bengazi, vritet ambasadori amerikan
Ambasadori amerikan Kristofer Stivens raportohet të jetë nje nga katër personat, që u vranë nga sulmi me raketa mbi konsullatën në Bengazi të Libisë. Më herët u tha se persona të armatosur kanë sulmuar konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit në Libi dhe i kanë vënë flakën ndërtesës, duke vrarë një pjesëtar të personelit amerikan. Lajmin për vrasjen e ambasadorit e kanë dhënë agjencitë perendimore te lajmeve.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama