Regjistroni domainin tuaj .al

Stramaçoni rinovoi per 3 vite dhe ben listen e merkatos

Shkruar nga:  
Postuar më: 3 vite më parë

Stramaçoni rinovoi per 3 vite dhe ben listen e merkatos
Stramaçoni rinovoi per 3 vite dhe ben listen e merkatos

Andrea Stramaçoni është zyrtarisht trajneri i ri i Interit për sezonin e ardhshëm, teksa dje në selinë zikaltër ai ka rinovuar kontratën e tij me klubin edhe për 3 vitet e ardhshme. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë presidenti i Interit, Masimo Morati, i cili ka saktësuar edhe disa tema të merkatos. “Nuk kam qenë prezent në firmën e tij, por kontrata e Stramaçonit është rinovuar për 3 vite dhe është depozituar në Ligën Italiane. Goditja e radhës? Pranoj se jam në kontakte me De Laurentisin për Lavecin, por pres që në ditët e ardhshme t’i telefonoj. Lukas? Është një talent, por viti i ardhshëm duhet të jetë shumë i studiuar dhe shumë i kujdesshëm për ne, ndaj këtë herë nuk duam të nxitohemi”.

Emrat e Stramaçonit - Pasi ka firmosur kontratën e tij me Interin, trajneri i ri zikaltër ka përpiluar së bashku me drejtorin teknik të klubit, Marko Brankën, një listë me emrat që Andrea Stramaçoni sheh si përforcimet e duhura në skuadër. Ajo nis me mbrojtësin e Palermos, Silvestre, me mesfushorin De Jong të Sitit dhe sulmuesi Laveci (Napoli) e Destro (Siena). Gjithsesi, kjo listë duket qartë që do të nisë me mbylljen e tratativës për argjentinasin Laveci, për të cilin bisedimet pritet të kryhen në orët e ardhshme, pasi menaxheri i tij, Alehandro Maxoni, është parë të hënën në qendër të Milanos duke drekuar. Prandaj, ky është sinjali i parë i fillimit të bisedimeve.

 • USA's Omar Gonzalez #3 defends against Mexico's Hector Moreno
 • Fans of Honduras cheer their team
 • Uruguayan footballers celebrate after defeating Colombia 2-0
 • Colombian forward Radamel Falcao (L) listens to head coach Jose Pekerman (R)
 • Uruguayan midfielder Egidio Arevalo Rios (L) vies for the ball with Colombian forward Teofilo Gutierrez during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match in Montevideo on September 10, 2013. AFP PHOTO / PABLO PORCIUNCULA
 • Uruguay's footballer Maximiliano Pereira (R) vies for the ball with Colombia's Teofilo Gutierrez during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia, in Montevideo on September 10, 2013.  AFP PHOTO / PABLO PORCIUNCULA
 • Uruguay's football team coach Washington Oscar Tabarez gestures during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia, in Montevideo on September 10, 2013.  AFP PHOTO / MIGUEL ROJO
 • Uruguayan defender Jose Maria Gimenez (R) vies for the ball with Colombian forward Radamel Falcao
 • Spain's Jesus Navas (R) celebrates with Pedro after scoring a goal against Chile
 • Uruguayan forward Luis Suarez controls the ball during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Colombia
 • Spain's Andres Iniesta (L) fights for the ball with Chile's Arturo Vidal on September 10, 2013 during an international friendly football match at the Stade de Geneve in Geneva. AFP PHOTO / ALAIN GROSCLAUDE
 • Gary Medel of Chile and Nacho Fernandez of Spain compete for the ball during the Spain v Chile international friendly at Stade de Geneve on September 10, 2013 in Geneva, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/Getty
 • Colombian midfielder Carlos Sanchez (L) vies fot the ball with Uruguayan midfielder Nicolas Lodeiro
 • Colombian footballer Carlos Sanchez (L) vies for the ball with Uruguayan Nicolas Lodeiro during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match
 • Colombian midfielder James Rodriguez (R) vies for the ball with Uruguayan defender Maximiliano Pereira (L) and midfielder Alvaro Gonzalez
 • Colombian footballer Camilo Zuniga (C) vies for the ball with Uruguay's Nicolas Lodeiro (L) and Alvaro Gonzalez
 • Cesc Fabregas of Spain in action during the Spain v Chile international friendly at Stade de Geneve on September 10, 2013 in Geneva, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham/Getty Images)
 • Colombian forward Radamel Falcao ties his laces
 • Fans of Ecuador cheer their team before the start of their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Bolivia
 • Bolivian footballer Juan Carlos Arce (L) dribbles past Ecuador's Luis Fernando Saritama
 • Ecuador's head coach Reinaldo Rueda gestures during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match against Bolivia
 • Bolivian goalkeeper Romel Quinones (L) clears a ball next to Ecuador's Jorge Guagua, during their Brazil 2014 FIFA World Cup South American qualifier match
 • Bolivian midfielder Jaime Arrascaita (L) celebrates with coach Xavier Azkargorta after scoring against Ecuador
 • Poland's midfielder Waldemar Sobota (2ndL) controls the ball
 • Poland's midfielder Jakub Blaszczykowski (R) fights for the ball with San Marino's midfielder Alex Gasperoni
 • Spain's Pedro (R) tries to score in front of Chile's goalkeeper Claudio Bravo
 • Sergio Ramos of Spain and Alexis Sanchez of Chile
 • France's midfielder Paul Pogba (L) hugs France's midfielder Samir Nasri to celebrate
 • Spain's Koke (C) fights for the ball with Chile's Alexis Sanchez (L) and Marcelo Diaz
 • Italy's goalkeeper Gianluigi Buffon celebrates
 • Bulgaria's Nikolay Bodurov fights for the ball with Malta's captain, Michael Mifsud
 • Bolivian forward Juan Carlos Arce (C) is marked by Ecuadorean midfielder Luis Saritama (R) and defender Walter Ayovi
 • France's forward Franck Ribéry (C) reacts after a goal
 • Bolivian forward Juan Carlos Arce (L) is marked by Ecuadorean midfielder Luis Saritama
 • Poland's midfielder Piotr Zielinski (R) shoot and scores against San Marino
 • France's forward Franck Ribéry (R) is tackled by Belarus' Sergei Kornilenko
 • Poland's coach Waldemar Fornalik looks on
 • France's head coach Didier Deschamps (R) reacts
 • France's midfielder Paul Pogba (C) celebrates his goal
 • Republic of Ireland's Marc Wilson reacts
Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi