Regjistroni domainin tuaj .al

Muslim Mulliqi

Shkruar nga:  
Postuar më: 8 vite më parë

Muslim Mulliqi
Muslim Mulliqi

Mulliqi ekspozoi në Kosovë, në hapsirat e Jugosllavisë, në Romë, e Tiranë. Punoi profesor i pikturës në Fakultetin e Artit në Universitetin e Prishtinës. Ishte zavendës-kryetar i Akademisë së Shkencave të Kosovës. Galeria e Arteve të Kosovës mban ekspozitë të pëvjetëshme me emrin e tij.Vjeshte e c'qetePërsëgjeriKerkimi per nje hapesire te rePortreti i TeutesKullat

Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi