Sporti

Sporti

Lajme nga aktivitete sportive shqiptare, gjermane, angleze, italiane e shume te tjere do jene pjese e ketij seksioni informativ

 • Zyrtare, Destro te Milan

  5 javë më parë
  Zyrtare, Destro te Milan

  Milan ka realizuar nje perforcim te ri. Mattia Destro eshte futbollist i ri i 'rossonereve'. Destro eshte larguar nga Roma duke iu bashkuar Milanit ne forme huazimi per 700 mije euro me te drejte te blerjes ne fund te ketij sezoni per 16.5 milione euro.

 • Prokuroria nis hetimet per Vllaznia-Kukesi

  Superliga shqiptare po kthehet ne nje teater te perjavshem dhe shume klube rrezikojne tashme denime te ndryshme. Pas tolerimit te hapur te Teutes ndaj Flamurtarit dhe atij te Laçit ndaj Partizanit, hije dyshimi per trukim apo tolerim u hodhen edhe per ndeshjen Vllaznia-Kukesi.

 • Kahn: Klubet qeshin me klauzolen e Reusit

  Marco Reus me siguri qe do te largohet nga Dortmundi. Kete e ka deklaruar si opsion pothuajse te panegociueshem ish-portieri i Bayernit dhe kombetares gjermane, Oliver Kahn.

 • Ja me sa ndeshje u denua Ronaldo

  Zyrtare: Cristiano Ronaldo denohet per kartonin e kuq te marre ne ndeshjen kunder Cordobes ne fundjave! Komisioni Disiplinor i La Liges ka denuar yllin e Real Madridit me dy ndeshje pezullim.

 • Drejtori legjendar i Milanit shkon te Barcelona

  Ariedo Braida eshte tashme drejtori i ri sportiv i Barcelones. Braida ka qene per 30 vjet drejtori sportiv i Milanit dhe mund te themi qe ka bere nje merkato shume te suksesshme duke sjelle ne Milano lojtare qe kane fituar Topin e Arte si: Shevcenko , Van Basten apo Weah.

 • Skenderbeu, Lilaj prane Ostraves ne Ceki

  Alarm tek Skenderbeu, Sabjen Lilaj dhe dy lojtare te tjere jane ne prag largimi, ndersa Josa duhet te beje edhe pa dy mbrojtesit e tij kryesore, Osmani-Vangjeli.

 • Prokuroria nis hetimet per ndeshjen Flamurtari-Teuta

  Ndeshja mes Flamurtarit dhe Teutes, e luajtur te shtunen ne Vlore, do te hetohet nga Prokuroria pasi dyshohet se eshte trukuar. Mesohet se oficere te policise gjyqesore, kane udhetuar sot drejt qytetit bregdetar, ku pritet te marrin filmimet gjate ndeshjes te bera nga kamerat e sigurise se stadiumit.

 • FIFA, Blater kandidon per mandatin e peste

  Zvicerani Sep Blater konfirmoi se do te kandidoje per mandatin e peste ne krye te FIFA-s gjate zgjedhjeve qe do te mbahen ne muaji maj. Perballe kreut aktual te qeverise se futbollit boteror, do te jene Jerome Champagne, Princi i Jordanise, Ali Bin Hussein dhe ish-sulmuesin e Totenhemit, David Ginola.

 • Shqetesimi i italianeve per Rezart Tacin

  Borxhi sa i takon pageses se taksave nuk eshte nje gje e re, per Rezart Tacin kjo eshte nje fushate. Nje ceshtje te tille mediet italiane e shtrojne pas blerjes se ekipit te Parmes, qe i ka shtetit Italian 64 milione euro taksa te pashlyera.

 • Boksieri shqiptar stervitet mbi zjarr

  Boksieri shqiptar Robin Krasniqi po pergatitet maksimalisht per duelin e titullit boteror. Ai eshte duke u stervitur fort per duelin qe do te jete ne mars, dhe per kete s’po kursen asgje nga vetja, madje as zjarrin.

  1422262397-stervitje-zjarr.jpg

Lojerat Olimpike Londer 2012

Korea Veriut sulmon 'funderrinat e jugut'

Korea Veriut sulmon funderrinat e jugut

Për një moment, shpirti i bashkëpunimit dhe solidaritetit i krijuar gjatë Lojrave Olimpike përfshiu edhe Korenë e Veriut, vendin më të izoluar të planetit, që nëpërmjet një komunikate p

3 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2012

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

UEFA inskenoi tifozen e perlotur gjermane

Kur Mario Balotelli shënoi golin e dytë të Italisë në gjysmëfinalen e Europianit përballë Gjermanisë, zhgënjimi i një kombi të tërë u ilustrua i gjithi tek portreti i një tifo

3 vite më parë | Lexo më shumë »

Transfertat

Kasano-Pacini, shkembimi gati te behet realitet

Kasano-Pacini shkembimi gati te behet realitet

Adriano Galiani dhe Masimo Morati kanë filluar zyrtarisht bisedimet për të bërë realitet shkëmbimin mes Xhampaolo Pacinit dhe Antonio Kasano. Shkëmbimi në fjalë ka edhe miratimin e trajnerëve të

3 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Siti, oferte 'pa dashje' per Mesin

  Siti oferte pa dashje per Mesin

  Mançester Siti ka bërë gabimisht një ofertë prej 30 milion paund për Lionel Mesin. Oferta në fjalë ka ndodhur pas një keqkuptimi në komunikim mes zyrtarëve të klubit, kur sheiku Mansur e b

  3 vite më parë | Lexo më shumë »
 • 'Shopping' ne Serine A

  Shopping ne Serine A

  Blerja e yjeve të serisë A, nuk është destinuar të mbyllet për Paris Sen Zhermenin në fundin e merkatos së kësaj vere. Pasi rrëmbeu përkundër skepticizmit, emra të tillë si Tiago S

  3 vite më parë | Lexo më shumë »

Legjenda te Futbollit boteror

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Historia e aristokratit te futbollit Michel Platini

Ëndërronte, vogëlushi Michel. Si të gjithë që kanë moshën për të ëndërruar. Shpikte ndeshje futbolli të pambarimta në oborrin përpara barit të gjyshit, atje në Jouef

3 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Jeta e Pele-s, nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Jeta e Pele-s nga lustraxhi ne mbretin e futbollit

  Heronjtë ecin vetëm, bëhen mite kur prekin jetët dhe zemrat e secilit nga ne. Për sportdashësit, Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pelé, është hero. Niveli i lartë i performancës në

  3 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Maradona dhe 'La Mano de Dios'

  Maradona dhe La Mano de Dios

  Ky mund te jete goli me i diskutueshem ne historine e Kupes se Botes. Eshte goli i shenuar nga Maradona ne cerek finalen mes Argjentines dhe Anglise ne 1986. Nje ndeshje qe Argjenitna e fitoi 2-1, ku te dy golat u shenuan nga Maradona. Te gjithe tash

  5 vite më parë | Lexo më shumë »

Euro 2008

Reyes de Europa

Reyes de Europa

20 minuta per ti marr masat Gjermanis, 20 minuta per ti dhene shresa 25.000 tifozve Gjerman neper tribuna. 20 minuta per te bere pishman tifozat Italian dhe te Rusis, kaq i jane dashur Spanjes per te marr ne dore ndeshjen dhe per mos ta leshuar me. G

7 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Gjermani-Spanjë, skemat e finales

  Gjermani-Spanje skemat e finales

  Nëse Spanja do të arrijë të mundë Gjermaninë sot, ai do t‘i bashkohet Hoze Vilalongës si i vetmi trajner që ka arritur t‘i japë këtij kombi trofeun e një turneu madhor. Vilalonga e ar

  7 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Mishel Platin: Krenar për Evropianin

  Mishel Platin Krenar per Evropianin

  FUTBOLLI i VËRTETË "Më ka entuziazmuar atmosfera shumë e bukur edhe në fushë, vlerat teknike të skuadrave, - nënvizon presidenti i UEFA-s në konferencën për shtyp, të dhënë

  7 vite më parë | Lexo më shumë »

Afrika Jugut 2010

Webb: Finalja? Dy oret me te veshtira te karrieres

Webb Finalja Dy oret me te veshtira te karrieres

Howard Webb e ka cilesuar finalen e madhe te Johanesburgut si nje “ferr pa fund” per te si arbiter.Ish polici britanik qe u caktua per te marre mbi supe pergjegjesine e nates finale, shprehet se ato ishin dy oret me te veshtiura te karrie

5 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Spanja, Puyol largohet si kampion bote

  Spanja Puyol largohet si kampion bote

  Carles Puyol kishte vendosur te largohej perfundimisht nga kombetarja pas boterorit dhe keshtu ka bere.  Mbrojtesi i kombetares iberike ka zhveshur perfundimisht fanelen e kombetares pasi arriti ne majen e botes vetem pak dite me pare. Numri 5 i

  5 vite më parë | Lexo më shumë »
 • Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Valixhja e rende e kujtimeve nga Afrika

  Gjithçka qe do te mbetet ne memorie nga nje muaj i pasur me emocione: nga Mandela te topi, per te vazhduar me golat fantazme dhe fantazmat e golit. Prozhektoret e Afrikes se Jugut u fiken, por Nelson Mandela mbetet fituesi i vetem i Boterorit

  5 vite më parë | Lexo më shumë »

Beijing 2008

Shuhet flaka në Pekin

Shuhet flaka ne Pekin

Ose të paktën, kjo është ajo që shpreson vendi më i populluar në botë, fuqi e re emergjente në skenën botërore. “Gjiganti i fjetur” i Azisë është zgjuar duke pretenduar

7 vite më parë | Lexo më shumë »

Sporte Ekstreme

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

Felix Baumgartner është bërë njeriu i parë që arrin të thyejë barrierën e shpejtësisë së zërit. Ditën e dielë arriti shpejtësinë 1342 km/h pasi u hodh nga një l

3 vite më parë | Lexo më shumë »

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi