Monthly archive: January 21, 2016

21 Janar ka përditë!

Aktivistët Klodi Leka, Stavro Çina, Isa Myzyraj dhe Albina Ruko janë arrestuar në rrugën Myslym Shyri gjatë aksionit të Organizatës Politike për 21 Janar dhe po mbahen në komisariatin 3 në rrugën Mine Peza pa asnjë shpjegim ligjor. Aksioni konsistonte në pikturimin e një grafiti të fytyrave të urryera Sali Berisha, Ilir Meta dhe Edi […]

Rruga “Edi Rama”

E qarte qe RILINDASIT tane nuk presin vdekjen te behen te famshem! Pas Rruges: “Xhorxh Bush” e “Bill Klinton”, tani ne Tirane, ose me sakte ne Surrel prane Chateu Rexhekri dhe Chateu Surreal (emrat jane real dhe jo pjelle e fantazise) kemi dhe Rrugen “Edi Rama”. Kuptohet kjo rruge nuk eshte krijuar ne kohen e […]