Shkumë (mousse) me cokollatë

Përgatitja. Grimconi cokollatën dhe shkrijeni në banjo-mari, hiqeni nga zjarri dhe shtoni gjalpin. Kur kremi të jetë një masë e njëllojtë, bashkojini 2 të verdha veze. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të bëhet si shkumë, shtoni vaniljen dhe sheqerin. Bashkojeni me kremin e cokollatës. Hidheni nëpër tasa dhe mbajeni në frigorifer për 12 orë.

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama