Duka u jep fitoren verdhebluve/ Moxhi ne tribune do jete konsulent prane Dinamos

Duka u jep fitoren verdhebluve/ Moxhi në tribunë, do jetë konsulent pranë Dinamos

Elbasani ia ka dalë të marrë tri pikë të arta përballë Dinamos në "Elbasan Arena" me një gol të shënuar nga Endri Duka në pjesën e parë. Një sfidë që është ndjekur nga një person shumë i veçantë.

Untitled-5Në tribunën e "Elbasan Arena"-s, ishte i pranishëm ish-administratori i Juventusit dhe një prej emrave më të rëndësishëm në futbollin italian, Luçiano Moxhi. Ai ka qenë i shoqëruar nga administratori i Dinamos, Ismet Saliaj dhe presidenti i Elbasanit, Arben Laze.

Burime të sigurta pranë klubit blu kanë bërë të ditur se Moxhi do të jetë konsulent i presidentit të Dinamos, Besnik Sulaj. Ish-administratori i Juventusit ka ndjekur të gjithë sfidën, në një kohë që shumë tifozë i kanë kërkuar fotografi. Ndeshja - Që në fillim nis loja me një Elbasan sulmues dhe që kërkon golin me ngulm.

Është Abazaj që në minutën e 2-të shfaqet rrezikshëm te porta dinamovite, por portieri neutralizon gjithçka. Elbasani vetëm sulmon dhe Dinamo mbrohet, ndërsa verdheblutë shohin që me minutat që kalojnë të humbin edhe raste të pafundme. "Era" e golit po ndihej dhe në të 37-ën është Duka që godet me kokë në zonë pas një krosimi dhe sfera përfundon në rrjetë. 1-0 dhe gëzim i ligjshëm në radhët e skuadrës elbasanase, ndërsa në kampin mik pllakos heshtja.

Fraksioni i dytë i lojës nis me një tjetër ritëm, teksa janë blutë ata që marrin frenat e lojës në dorë. Luhet pothuajse vetëm në një portë, por elbasanasit mbrohen mirë.