100 grate dhe te dashurat me seksi te futbollisteve

100 grate dhe te dashurat me seksi te futbollisteve
Ne vitin 2002, kanali “ITV” lançoi dramen me titull “Grate e Futbollisteve”, qe e kishte subjektin kryesor nga Premier League angleze, ne role ishin futbollistet e saj dhe te dashurat e bashkeshortet e tyre. Ne kete serial jepej se si te dashurat dhe grate e tyre ndikonin ne jeten e tyre personale, siç bente Viktoria Beckham. Qe prej atij seriali, mediat angleze, italiane, pothuajse te gjithe tabloidet evropiane, filluan tu kushtonin shume rendesi te dashurave dhe grave te futbollisteve, te cilat tani jane me te famshme edhe me shume se aktoret e Hollivudit.

Ne mediat angleze, per te pershkruar keto femra, hyri termi i shkurte WAG (Wife And Girlfriend) ne shqip: te dashurat dhe grate. Televizioni “Fox” duke e matur famen e tyre dhe duke u konsultuar me nje numer te madh specialistesh, ka renditur sot 100 grate dhe te dashurat me seksi te futbollisteve. eshte me se normale qe per kete liste do te kete reagime te shumta dhe kundershti, por ne i pranojme ato, dhe sigurojme qe kemi bere me te miren tone. Femra me e famshme eshte padyshim Viktoria Beckham, por ajo nuk hyn me tek femrat me seksi, dhe ne i kemi dhene vetem vendin e 100.

Ne 10-shen me te mire, ne kemi futur ato femra qe vertet ndoshta nuk jane te dashurat e futbollisteve te njohur, por jane nder femrat me seksi ne bote. Dhe ajo qe bie ne sy ne kete liste, eshte se pjesa me e madhe femrave seksi i perkasin Italise. Dhe ne kete liste renditen edhe disa nga ish-te dashurat e Ronaldos dhe te riut Alberto Aquilanit. Ky i fundit per nga historite e tij te dashurise, duket se ka per t’ia marre fronin Ronaldos.

10. Michelle Marsh bashkeshortja e Will Haining (St. Mirren)

Nese keni kerkuar ndonjehere ne Internet per femra, jane te gjithe mundesite qe jeni perballur edhe me zonjen Marsh. Vajza simpatike dale ne nje numer te madh revistash per meshkuj, nga Maxim tek Playboy. Ajo gjithashtu ka krijuar nje bashkepunim te suksesshem me Brit Lucy Pinder, qe merret me sfilata modelesh. Po te shohesh foto-shopet e tyre ata duken sikur jane me teper se miq. Gjithashtu eshte mjaft e pranishme neper televizione. Madje ka publikuar edhe nje disk muzikor.

9. Bianca Kajlich bashkeshortja e Landon Donovan (Los Angeles Galaxy)

Ka pasur nje numer te madh WAGs ne kete liste, por ju duhet ta keini vene re ndryshimin mes nje futbollisti amerikan dhe femrave amerikane. Ja nje ndryshim. Kajlich eshte nje aktore amerikane me prinder italiane dhe sllovake. Ajo tani eshte komedine “Rregullat e Fejeses qe jepet ne CBS. Prania e saj ne kete komedi ka thithur nje numer te madh shikuesish. Gjithashtu ajo ka lozur edhe ne mjaft komedi dhe filma te tjere.

8. Lorena Bernal e dashura e Mikel Arteta (Everton)

Bernal ka lindur ne Argjentine, por ajo shkoi ne Spanje qe kur ishte ende femije. Bernal eshte edhe argjentinasja e pare qe ka fituar nje kurore bukurie ne Spanje, ajo u shpall Miss Spanja ne 1999. Ajo njihet me shume si modele, por punon edhe ne televizione. Ate tani mund ta shikoni ne reklamat e televizioneve amerikane Chuck dhe CSI.

6. Alena Seredova bashkeshortja e Gianluigi Buffon (Juventus)

Ajo vertet punon ne Otali, por eshte nje modele ceke. Qe kur fitoi çmimin Miss Rrepublika Çeke ne vitin 1998 dhe pasi doli e katerta ne Miss Botta, ajo nuk i eshte ndare modelimit. Ajo njihet si nje nder modelet me te famshme dhe me te kerkuara ne Itali. Po pasi u martua me Buffon fama e saj sa vjen e po rritet. Gjithashtu ajo ka edhe nje koleksion dyqanesh me veshje te modes me “She may work in Italy, but this model is Czech-born”. Hence the Miss ish-futbollistin Christian Vieri.

5. Gemma Atkinson Ish e fejuara e Marcus Brent (Birmingham City)

Atkinson eshte gjithmone e lidhur me ndonje futbollist ose sportist. Vetem jepini asaj pak kohe, dhe me pas do ta gjeni te lidhur me ndonje sportist. Ajo ka qene e lidhur ne te kaluaren me yje te tille si Cristiano Ronaldo, apo lojtarin e Newcastle, Alan Smith, ajo ka qene edhe e fejuara e Marcus Bent. Starti i fames se saj ishte ne telenovelen Hollyoaks. Kur ka qene e vogel ajo ka marre pjese edhe ne disa telenovela.

4. Sylvie Françoise van der Vaart bashkeshortja e Rafael van der Vaart (Real Madrid)

Sylvie Meis ne 18-vjetorin e lindjes se saj vendosi te behej modele. Kjo ishte nje levizje e zgjuar. Ne vitin 2003, pasi ajo u shpall Femra me Seksi e Holandes, dhe po ne ate vit filloi nje lidhje me Rafael van der Vaart, lidhje kjo qe me vone u kurorezua me martese. Tani ajo njihet si zonja Van der Vaart. Sylvie eshte nder femrat me te kerkuara ne televizione. Çfaredo gjeje qe ajo ben, ajo duket e mrekullueshme. Madje edhe ish-trajneri i Hamburgut, Huub Stevens do te ishte dakord me kete.

3. Federica Ridolfi e fejuara e Giuliano Giannichedda (Livorno)

Ridolfi ka nje zakon qe sa here del ne foto, gjoksin e ngre me shume se sa duhet. Ajo eshte nje nga femrat me te bukura qe ka pasur ndonjehere Italia. Ajo merret me televizion, kercim, showgirl dhe modele. Duke theksuar qe ajo ka prezantuar edhe shoun Quelli che… il calcio, qe eshte sport live, qe jep ne kohe reale golat ne Serine A. Ajo e vazhdon denjesisht traditen e WAG per tu veshur me rroba te ngushta, duke qene provokuese ne te gjitha menyrat.

2. Cheryl Cole (ose Tweedy)bashkeshortja e Ashley Cole (Chelsea)

Kengetarja britanike e popit u be e famshme qe ne grupin “Girls Aloud” dhe me vone mori pjese realit-shoe-n, “The X Factor”. Ajo eshte e martuar me futbollistin Ashley Cole, dhe duken nje çift perfekt. Veç bukurise mahnitese qe ka, Cole ka pasur nje sere problemesh edhe me ligjin, pasi eshte i ka dhene disa here makines e dehur. Cheryl Cole nga te gjithe ekspertet e bukurise, cilesohet si nje nga femrat me seksi.

1. Abigail Clancy e dashura Peter Crouch (Portsmouth)

Crouch me shume mundesi eshte zinxhiri i humbur mes njerieve dhe kuajve, por ama ai ka te dashur ate qe cilesohet si femra me seksi ne bote. Asnje nuk i jep dot zgjidhje se Crouch mundi te bente per vete nje nder femrat me te bukura ne bote. Disa me ironi thone qe ai i ka falur te gjithe pasurine. Per Abigail Clancy njerezit thone qe edhe po ta shikonin tere diten, nuk do te merziteshin kurre. Eh, nuk kane faj, ajo veç e bukur, eshte nje femer me klas te larte. Profesioni i sa eshte modele.

100. Victoria Beckham, bashkeshortja e David Beckham (A.C. Milan- Los Angeles Galaxy)
99. Andreea Raicu, ish e dashura e Cristian Chivu (Inter Milan)
98. Martina Stella, ish e dashura e Adrian Mutu (Fiorentina)
97. Carly Zucker, e fejuara e Joe Cole (Chelsea)
96. Daniela Fontani, e dashura e Alessandro Gamberini (Fiorentina)
94. Diana Chaves, e dashura e César Peixoto (Sporting Clube de Braga)
93. Kate Lawler, e dashura e Jonathan Woodgate (Tottenham Hotspur)
92. Alessia Fabiani, e dashura e Alessio Taçhinardi (Brescia)
91. Maggie Q, e dashura e Hidetoshi Nakata ( i terhequr)
90. Caroline Celico, bashkeshortja e Kaká (A.C. Milan)
89. Susana Werner, bashkeshortja e Júlio César (Inter Milan)
88. Abi Titmuss, e dashura e Lee Sharpe (i terhequr)
87. Louise Redknapp, bashkeshortja e Jamie Redknapp (i terhequr)
86. Michela Quattrocioçhe, ish e dashura e Alberto Aquilani (kur luante tek Roma)
85. Tatjana Batinić e dashura e Ivan Rakitić (Schalke 04)
84. Amaia Salamanca, ish e dashura e Sergio Ramos (Real Madrid)
83. Elisabeth Reyes, ish e dashura e Sergio Ramos (Real Madrid
82. Jaciara, ish-bashkeshortja e Dekos
81. Yésica Toscanini, e dashura e Juan Román Riquelme (Boca Juniors)
80. Oksana Andersson e dashura e Christian Wilhelmsson (Al-Hilal)
79. Clio Pajczer, bashkeshortja e Boudewijn Zenden (Olympique Marseille
78. Claudine Palmer, bashkeshortja e Robbie Keane (Tottenham Hotspur)
77. Julieta Spina, e dashura e Diego Simeone (i terhequr)
76. Tanya Robinson, e dashura e Steven Taylor (Newcastle United)
75. Alessia Merz, bashkeshortja e Fabio Bazzani (Pescara)
74. Evangelina Anderson, e fejuara e Martín Demichelis (Bayern Munich)
73. Elena Bonzanni, ish e dashura e Valon Behrami (West Ham)
72. Klára Medková, e fejuara e Radoslav Kováč (West Ham)
71. Alice Bregoli, e fejuara e Alberto Gilardino (Fiorentina)
70. Dani Behr, pwr momentin beqare
69. Valentina Zambrotta, bashkeshortja e Gianluca Zambrotta (AC Milan)
68. Pamela Camassa, ish e dashura Alberto Aquilani
67. Joanna Taylor, bashkeshortja e Danny Murphy (Fulham)
66. Kristina Liliana, bashkwshortja e Lothar Matthäus (i terhequr)
65. Nives Celzijus, bashkeshortja e Dino Drpić (Karlsruher)
64. Magdalena Graaf, ish-bashkwshortja e Magnus Hedman (i twrhequr)
63. Letizia Filippi, ish e dashura e Cristiano Ronaldo
62. Manuela Arcuri, pwr momentin beqare
61. Anara Atanes, pwr momentin beqare
60. Anna Falchi, e dashura e Matteo Ferrari (Genoa)
59. Belén Rodríguez, ish e dashura e Marco Borriello (A.C. Milan
58. Romanela Amato, e dashura e Javier Saviola (Real Madrid)
57. Debora Salvalaggio, e fejuara e Vitor Hugo (Portsmouth)
56. Lauren Pope, e dashura e Shaun Wright Phillips (Manchester City)
55. Sophie Anderton, per momentin beqare
54. Adelina Elisei, bashkeshortja e Cristian Chivu (Inter Milan)
53. Saba Wesser, e dashura e Francesco Coco (i terhequr)
52. Jamelia, e fejuara e Darren Byfield (Doncaster Rovers)
51. Danielle Bux, e fejuara e Gary Lineker (i terhequr)
50. Alessia Ventura, e fejuara e Filippo Inzaghi
49. Nereida Gallardo, ish e dashura e Cristiano Ronaldo
47. Milene Domingues, ish bashkeshortja e Ronaldos
48. Melanie Slade, e dashura e Theo Walcott (Arsenal)
46. Elisabetta Gregoraci, bashkeshortja e Flavio Briatore
45. Sara Tommasi, per momentin beqare
44. Melina Pitra, e dashura e Fabián Assmann (Independiente)
43. Aída Yéspica, e dashura e Matteo Ferrari (Genoa)
42. Anine Bing, e dashura e Anders Svensson (IF Elfsborg)
41. Adriana Karembeu, bashkeshortja e married Christian Karembeu
40. Amii Grove, ish e fejuara e Jermaine Pennant (Portsmouth)
39. Jennifer Metcalfe, e dashura e Jermaine Pennant
38. Rachel Cole, e dashura e Jonathan West (Ilford F.C.)
37. Sarah Brandner, e dashura e Bastian Schweinsteiger (Bayern Munich)
36. Nicola McLean, e fejuara e Tom Williams (Peterborough United)
35. Lindsey Strutt, e dashura e Alex Bruce (Ipswich Town)
34. Gemma Hiles, ish e dashura e Daniel Alston
33. Elena Santarelli, e dashura e Bernardo Corradi (Reggina)
32. Jennifer Ellison, ish e dashura e Steven Gerrard (Liverpool)
31. Melissa Satta, ish e dashura e Christian Vierit
30. Helen Svedin, bashkeshortja e Luís Figo (Inter Milan)
29. Imogen Thomas, per momentin beqare
28. Alex Curran, bashkeshortja e Steven Gerrard (Liverpool)
27. Coleen Rooney, bashkeshortja e Wayne Rooney (Manchester United)
26. Radka Kocurova, e dashura e Tomáš Rosický (Arsenal)
25. Edita Hortová, ish e dashura e Milan Baroš (Galatasaray)
24. Francesca Chillemi, per momentin beqare
23. Amanda Harrington, ish e dashura e Joey Barton
22. Elena Barolo, per momentin beqare
21. Eva González, e dashura e Iker Casillas (Real Madrid)
20. Martina Colombari, bashkeshortja e Alessandro Costacurta
19. Sapphira O’Shannon, e dashura e Paolo Vernazza (Woking)
18. Nicola Tappenden, e fejuara Simon Walton (Blackpool)
17. Danielle Lloyd, per momentin beqare
16. Rosaria Cannavò, e dashura e Christian Panuçi (A.S. Roma)
15. Elisabetta Canalis, pwr momentin beqare
14. Giorgia Palmas, e dashura e Davide Bombardini (Bologna)
13. Francesca Lodo, per momentin beqare
12. Raica Oliveira, ish e dashura e Ronaldos
11. Noémie Lenoir, bashkeshortja e Claude Makélélé

Artikujt e fundit


Reklama

Reklama