Disa dobi t namazit - Hoxh Irfan Salihu

Publikuar nga KHALIFAHKLOTHING

Regjistroni domainin tuaj .al
a

Es-Selamu Alejkum Paraqesim Ligjratn Islame me tem: '' Disa Dobi T Namazit '' Ligjrues: Hoxh Irfan Salihu (Imam nga Prizreni) E lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) q t kemi dobi nga kjo q dgjojm. Amin Hoxh Irfan Salihu u lind m 23 gusht t vitit 1971 n qytetin e Prizrenit, ku edhe me sukses e prfundoi shkollimin fillor n vitin 1986. M pas i vazhdoi studimet n medresen e mesme Alauddin n kryeqytet. Pas prfundimit t medreses m 1986, hoxha jon i vazhdoi studimet n qytetin e Medines. Mirpo, pr shkak t disa rrethanave familjare, u detyrua ti braktis ato prkohsisht pr tju rikthyer librave srish pas nj viti e gjysm, por ksaj radhe n shtetin e Jordanis. Ktu, hoxha Irfan Salihu e prfundoi fakultetin e Sheriatit n degn fikh-usul, n vitin 1999. Njherit gjat periudhs s studimeve, hoxha e pati fatin q ti bashkohet karavanit t gjat t nxnsve t dijetarit t mirnjohur shqiptar Muhamed Nasirudin Albani, Zoti e past mshiruar. Hoxha Irfan Salihu aktualisht jeton dhe vepron n qytetin e Prizrenit, si Imam n xhamin Suzi Zerrini dhe njihet pr ligjeratat e tij n tribunat e ndryshme, si brenda ashtu edhe jasht vendit. Poashtu, hoxha sht prkthyes dhe recenzent i shum librave me karakter fetar. Prej t cilave Ta msojm Islamin dhe Disa tregime pr fmij jan shum t njohura pr lexuesin shqiptar, veqanrisht prmes setit t librave Biblioteka familjare. ekrem avdiu, bekir halimi, enes goga, mazllam mazllami, jakup hasipi, sadullah bajrami, zekerijah bajrami, shefqet krasniqi, irfan salihu, enes rama, mehdi, albani, kosova, shqip, albanian, shqiperia, shqipni, kosove, uck, kla, stupcat, cima, leci, qumili, adem ramadani, shkurte fejza, shyhrete behluli, prizren, rugova, mitrovica, tetova, adem jashari, peja, prishtina, ferizaj, gjilan, tirana, tirona, humor, komedi, muzik, rap, filma, valle, vajza, potpuri, kange, kenge, kenga, katolik, thyrja e kufirit, shqiptare, ligjerate, debat, ligjerata, islam, xhami, xhamia, hoxhe, hoxhallar, imam, mesxhid, namaz, musliman, hixhab, ilahi, xhenneti, xhehnemi, mesxhid, kosovar, shqiptar, mekke, qabe, hoxha, kosovo, albania, bajram, haxhi, muselem mazllami, , shkup, maqedoni, ferki shala, fal, shqiperi, hixhabi, evropa, mali zi, ulqini, vdekja, biografi, konvertim, kendim, pavarsia, viti i ri, kur'an, drama , arabisht, arabe, nasheeds, movies, anglisht, english, quran , german, maqedonia, bosna, america, canada, arabia , gjermania, zvicrra, austria, shkupi, ferizaji, kacaniku, shkodra , feja islame, kosoves, historia, patriotik, kosovo, gonxhe bojaxhi, nena tereze, mrekulli, arnaut, abdul kader, etnike, kuran, synet, hadith, synnet, durrs, shkodra, kruja, vlora, gjirokastra, kora, saranda, berat, ulqin, xhihad, muxhahid, muxhahedin, albo, albos, bajram, kacanik, unikkatil, iliria, koncert, peje, shqiptaria, shkolla, bloody alboz, gangsta, rapper, pejon, kapeshnica, shqipet, tba, taravi, vushtrri, imam albani, recitim, kuranit, kur'anit, ligjerat, lecture, dove, albislam, ankebut, sure, ajete, falja, namazit, mysliman, muhammed salAllahu alejhi we selem, muhamet, alejhi selam, profet, pejgamber, mjekra, mjekrosh, ilahije, feja, ders, derse, kosov, ibadet, derguari, femra, vdekja, varri, nikab, xhilbab, medina, shqiptarit, allah, all-llah, all-llahu, ekber, akbar, xhenetli, zoti, nje, monoteizm, ateizm, krishtrim, krishti, jezusi, islamik, shejtani, dreqi, mashallah, ezon, muhamed, tekbir, studio, shume mire, xhehenem, xhenet, muhammedi, islame, kamera e fshehur, live, derse, shqipetar, pyetje, prgjigje, radio, davet, dawet, drenica, predikim, hadithe, sunet, moter, motra, ramazani, dhulkarnejn ramadani, mazllum, diaspora, ligjerate islame ders hoxha islami shqip pejgamberi enes goga shefqet krasniqi namaz kuran mesxhid albanian ilahi xhumo kosova musliman feja muhamet muhammed xhami adem ramadani kosove zoti muhamed selam all-llahu lecture imam hoxhe hutbe hixhab xhihad mbulesa uck kla ekber selefi tyrbe teqe derse sunet muslimane profeti pejgamber albania shqiperia dijetar hoxhallar enis rama ekrem avdiu shaban murati alaudin abazi osman

Modifikimi i fundit me: 1 javë më parë
Gjithsej: 21210 shikime
Faqja e publikuar: http://www.youtube.com/watch?v=tT8d7MP_AQk&feature=youtube_gdata_player

Regjistroni domainin tuaj .al

Komentet e vizitorve

Komentet m posht nuk jan t kontrolluara nga ekipi yn

qa ka lidhje ...
qa ka lidhje musteqja me dijen per fe oj loppp ,pse po fol palidhje

kush ja bon ksaj ...
kush ja bon ksaj DISLIKE bre !! ncncncn Allahu tshperbleft HOXH :D

selam alekum ALLAHU ...
selam alekum ALLAHU te shperbleft hogj i nderuar edhe ty vlla i nderuar per kit video

cilli osh hoxh per ...
cilli osh hoxh per ty

Allahu te ...
Allahu te Shperbleft Hogje I Ndrerun

S.a Hoxhë Irfan ...
S.a Hoxhë Irfan Salihu inshalla zoti te shperblen me xhenetin firdaus A.s

Paramendo Hoxha Pa ...
Paramendo Hoxha Pa Mushteqe Allahu Ekber Ti Lup Qi Nonen Bre Jezid Ti Nuk Je Hoxh Pa Mut Je

Video t ngjashme

Videot m posht nuk jan t kontrolluara nga ekipi yn
Regjistroni domainin tuaj .al

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi