Filmi: Prita

Viti 1968, English: The ambush Informacioni i ofruar nga AQSHF

Skenari: Xhevat Alibali 

Regjia: Mithat Fagu 

Aktore: Fitim Makashi (Sulo) Ndrek Luca (komandanti) Teuta Rino (Shaniko) etj. 

Lufta e Dyt Botrore. Nj njsit i vogl partizan sht ngarkuar me detyr pr t ndaluar nj autokolon gjermane t trupave speciale. Sulo mitralieri i njsitit duhet t bllokoj forcat gjermane t prparojn. Partizanja Shaniko vritet duke luftuar pr t shkatrruar kolonn. Sulo pr tu hakmarr pr vdekjen e vajzs lufton pr t asgjsuar autokolonn.

English Synopsis: Second World War A partisan unit is charged with the task to destroy a German auto column of special troops. Sulo the machine gunner tries to block the further advance of the German forces. The partisan Shaniko is killed while fighting to destroy the column. Sulo avenges the girl fighting harder against the enemy.

Producent: Shqipria e re 

Muzika: Pjetr Gaci 
  • Publikoje ne:

  • Digg
  • Twitter
Krko pr nj film:

Reklamat

Pronat e Fundit


  • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi