Sporte Ekstreme

Sporte Ekstreme

Red Bull vjen me sporte ekstreme qe zhvillohen ne bote por edhe ne Shqiperi. Sportet  gjithmone jane te kendshme por kur behet fjale per sporte Ekstreme si :
Red Bull X-Fighters World Championship, Red Bull Air Race World Championship, Red Bull Cliff Diving World Series, FORMULA 1, 2010 WRC Calendar etj,  atehere rritet dhe adrenalina. Artikujt ne kete rubrike jane te pergatitur nga Gazetarja Isida Lluka.

 • Thyhet barriera e shpejtesise se zerit

  Felix Baumgartner eshte bere njeriu i pare qe arrin te thyeje barrieren e shpejtesise se zerit. Diten e diele arriti shpejtesine 1342 km/h pasi u hodh nga nje lartesi prej 39 kilometrash, ne Nju Meksiko.

  1350291489-hedhja_felix.jpg
 • RED BULL BC One 2010 Tokio, japoni

  16 B-Boys nga e gjithe bota pushtuan stadiumin Yoyogi ne qender te Tokios me 27 nentor. Me levizjet e tyre ata realizuan nje shfaqje madheshtore, ku braziliani Neguin, nga ekipi Tsunami All Stars, u zgjodh Nr 1

 • Sebastian Vettel Kampion Bote ne Formula 1

  Sebastian Vettel sht piloti m i ri n historin e Formula 1, q kurorzohet me titullin Kampion Bote, pas fitores s tij n garn finale t sezonit n Abu Dhabit, duke realizuar kshtu fitoren e dyfisht pr Red Bull Racing, pas titullit kampion si konstruktor.

 • Felix Baumgartner tregon per here te pare ankthin ne lidhje me projektin Red Bull Stratos

  Nderkohe, Skuadra Shkencore e Red Bull Stratos zbulon me teper detaje rreth arritjeve shkencore per te qetesuar misionarin. Lancaster, Kaliforni. ? Maj 17, 2010 ? Ndersa misioni i tij per hedhjen nga kufijte e hapesires, Red Bull Stratos sa vjen dhe afrohet, piloti misionar Felix Baumgartner pranon per here te pare qe po kalon disa momente ankthi.

 • Afrika e Jugut i prulet mbretrve t Freestyle

  Pr her t par n ket kampionat u prfaqsua edhe Shqipria me 21 vjearin nga Tirana, Fabian Duro. Edhe pse nuk arriti t kualifikohej pr n Top 16, Fabiani pati nj performanc t mir prgjat etapave kualifikuese, duke fituar kundrejt prfaqsuesve t shteteve si Ukraina dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

 • Villa heroi i ri i Red Bull X-Fighters n Meksik

  Norvegjezi Andre Villa i surprizoi t gjith n ndalesn e par t Turit Botror t Red Bull X-Fighters 2010 n Meksik m 16 prill 2010. Pavarsisht kushteve shum t kqija klimaterike, ai rrmbeu fitoren n Plaza de Toros.

Reklamat

Pronat e Fundit


 • domain shqiperia

Video

Lajm dhe tema t nxehta

AKTUALITET

TEMA TË NXEHTA

KULTURA

Albforumi