Rinia kerkon te jetoj ne Atdhe, Aty ky vete Perendia ju a caktoi. Si thua or ti Zoti Llesh !?!?

ERTV, teksa hynte ne Kuvend, pa te rinjte qe protestonin ne hyrrje te salles parlamentare. Pa me habi dhe iu drejtua shokut Llesh: Leshoju gazin te ikin jashte edhe keta, ca duan ketu?!

  • 200 këpucë të të rinjve shqiptarë të cilët janë larguar nga Shqipëria, flamujt e vendeve ku kanë mërguar dhe parulla “Ti Shqipëri s’më jep nder, më jep emrin mërgimtar”, ishin simbolikat e forta të të rinjve sot përpara Parlamentit.
  • Protesta e të rinjve ishte për të shprehur vendosmërinë se ata nuk kanë ndërmend të largohen nga vendi, si mijëra të rinj të tjere, derisa vendi të ketë zgjedhje të lira e të ndershme.