LSI paralajmëron: Fakte tronditëse do dalin për Ulsi Manjën.

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 , tha se fakte tronditëse do të dalin jo vetëm për Ulsi Manjën, por edhe për persona të tjerë të “Rilindjes”.

Ndërsa theksoi se Komisioni Hetimor nuk e shkarkon dot presidentin Meta.

“Të forta, korrekte, të konsoliduara. Është diversion i Ramës që PD dhe LSI nuk janë dakord për 13 tetorin. Ne nuk kemi frikë askënd për të garuar në një proces të drejtë zgjedhor. Gjithë kjo strukturë është e kriminalizuar nga rilindja. Fakte tronditëse do të dalin jo vetëm për Ulsi Manjën, por edhe për persona të tjerë të kësaj strukture. Komisioni Hetimor nuk e shkarkon Metën. Ulsi Manja me shokë do jenë vetë të pandehur, sepse janë kapur në përgjime. Një person që e ka kthyer Shqipërinë në një sistem të tillë kriminal është Edi Rama. Ne jemi këtu për një sistem që i shërben shqiptarëve dhe është i drejtë. Duhet të ketë dhe referendum, nëse shqiptarët kërkojnë të zgjidhet Presidenti nga populli”, tha Braimllari. /Gazeta Liberale