… Filloi (“Mos”)Bindja e Edi Rames. Pas takimit me ambasadorët, Rama anulon prezantimin e kandidatit të PS

Pas takimit me ambasadoret, kryeministri Edi Rama ka anuluar axhenden e fushates per pasditen e sotme.

Mesohet se takimi i pasdites, lajmeruar per prezantimin e Rakip Sulit ne Kamze nuk do te zhvillohet. Lajmin e ka dhene vete kandidati i PS, ish-deputeti, Rakip Suli, permes nje njoftimi ne faqen e vet ne FB.

“Dëshiroj t’ju informoj se takimi i planifikuar për sot do të zhvillohet në një moment tjetër për shkak të ndryshimit të axhendës së Kryeministrit tonë Edi Rama”- shkruan ai.

Postimi i Sulit 

Të dashur bashkëqytetarë, mbështetës të Partisë Socialiste dhe mua si kandidat për Kryetar i Bashkisë Kamëz, dëshiroj t’ju informoj se takimi i planifikuar për sot do të zhvillohet në një moment tjetër për shkak të ndryshimit të axhendës së Kryeministrit tonë Edi Rama.
Ju faleminderit për mirëkuptimin!